מפקד אוגדת עזה, תא"ל אבי רוזנפלד, הודיע על פרישה: "נכשלתי במשימת חיי להגן על העוטף"

מפקד אוגדת עזה הודיע על פרישה: "נכשלתי במשימת חיי"
רוזנפלד פתח את מכתב פרישתו בפנייה לראשי רשויות העוטף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פלאש 90
צילום: פלאש 90

מפקד אוגדת עזה, אבי רוזנפלד, הודיע היום (ראשון) על פרישה מתפקידו: "ב- באוקטובר נכשלתי במשימת חיי להגן על העוטף. אני כואב ונושא איתי מידי יום את המחיר הכבד ששילמו האזרחים, חיילי וחיילות צה"ל וכוחות הביטחון ואת האובדן של חברים רבים". רוזנפלד פתח את מכתבו בפנייה לראשי רשויות העוטף.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

רוזנפלד התייחס למחדל הצבאי מיום הטבח ב-7 באוקטובר: "במשך שעות ארוכות לא הצלחנו להגן על היישובים, על עשרות אלפי התושבים, על אלפי החוגגים במסיבה בחניון רעים ועל הכוחות במוצבים מול אלפי המחבלים שפלשו לשטחנו בעשרות נתיבים במתקפה כוללת של צבא הטרור חמאס".

רוזנפלד סיכם: "לחיות בחבל הארץ הזה אנחנו צריכים ביטחון חזק מאד בכך שמה שקרה לא יוכל לקרות שוב לעולם, כדי להשיב את האמון בין תושבי האזור לצה"ל, אמון שספג מכה קשה. זו מחויבותנו ואני בטוח שנעמוד בה. אנחנו צריכים לעשות הכל כדי להביא לחזרת כל החטופים לביתם והנעדרים לקבר ישראל. זו משימה צבאית אבל חשוב מכך זוהי חובה מוסרית. תמיד נעמוד לצד המשפחות השכולות ונלווה את הפצועים בגוף ובנפש".

מפקד האוגדה סיכם ואמר שהוא יפרוש מהתפקיד ויסיים את שירותו בצה"ל לאחר 30 שנה. הוא הוסיף שיישאר בתפקיד עד שייכנס מחליפו לתפקיד בצורה מסודרת. 

 

הפופולריים