משפחות התצפיתניות מנחל עוז במאבק: "דורשים שהמחדלים ייחקרו"

משפחות התצפיתניות מנחל עוז: "דורשים שהמחדלים ייחקרו"
משפחות התצפיתניות שנפלו במוצב נחל עוז ב-7 באוקטובר התאגדו והקימו פורום בקריאה לחשוף ולחקור את המחדלים שהובילו למותן של בנותיהן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אריק מרמור, פלאש 90
צילום: אריק מרמור, פלאש 90

משפחות התצפיתניות ממוצב נחל עוז שנפלו ב-7 באוקטובר הודיעו היום (רביעי) על הקמת פורום משותף שינהל מאבק לחשיפת המחדלים, כך לטענתן, שהביאו למותן.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
> רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

מהפורום נמסר: "לא נסכים למסמוס ולטאטוא. לא נסכים שהתפטרויות ינקו את האחראים. בשמן אנחנו דורשים הקמת ועדת חקירה ממלכתית ומיצוי הדין - עם כל האחראים. בשמן, אנחנו דורשים שהמחדלים, במוצב נחל עוז, שהביאו למותן ייחקרו באופן ספציפי בוועדת החקירה שתקום".

 


 

לטענת המשפחות, הפעולות שנעשו עד כה לחשיפת המחדלים וטיפול בהם - אינן מספיקות. "נוכח העובדה שגם שמונה חודשים אחרי, עוד לא התקבלה החלטה להקמת ועדת חקירה ממלכתית, ונוכח העובדה שיש מעין השלמה ציבורית שהתפטרות של בכירים היא מספיקה וזוכה לכבוד, החליטו המשפחות להתאגד ולפעול יחד. בימים הקרובים יחל הפורום להוביל גם פעילות ציבורית".

במוצב נחל עוז נפלו ב-7 באוקטובר התצפיתניות: אביב חג'ג', יעל לייבושור, נועה פרייס, שי אשרם, הדר כהן, רוני אשל, שחף ניסני, שירת ים עמר, מיה ויאלובו פולו, שיראל מור, ים גלס, שירה שוחט, נועם אברמוביץ, עדי לנדמן ושיר אילת. התצפיתנית נועה מרציאנו נחטפה מהמוצב ונרצחה על ידי מחבלי החמאס. 

חמש תצפיתניות עדיין מוחזקות בשבי חמאס: קרינה ארייב, נעמה לוי, לירי אלבג, אגם ברגר ודניאלה גלבוע. התצפיתנית אורי מגידיש, שנחטפה גם היא מהמוצב, חולצה מהשבי על ידי כוחות הביטחון, 23 ימים לאחר חטיפתה.

הפופולריים