נסראללה איים על קפריסין: "אם היא תפתח שעריה לישראל - היא תהיה במלחמה"

נסראללה מאיים על קפריסין: אם תעזור לישראל - תהיה במלחמה
מנהיג חיזבאללה בנאום: "יש פחד אמיתי אצל האויב מפריצת חיזבאללה אל הגליל, שזה תרחיש שממשיך להיות קיים ועומד במסגרת כוח מלחמה שתיכפה על לבנון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נסראללה מוחה דמעה
נסראללה מוחה דמעה צילום: ללא

מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, איים היום (רביעי) בנאומו על קפריסין ואמר: "אם תפתח את שדות התעופה שלה ואת בסיסיה בפני ישראל לשימוש בזמן מלחמה, אז קפריסין תהיה חלק מהמלחמה". לטענתו צה"ל מתאמן כל שנה בקפריסין באזורים שדומים ללבנון, ומשתמש בבסיסי צבא קפריסאים. לדבריו, ישראל מתכוונת להשתמש בנמלים ושדות תעופה בקפריסין אם אלו יותקפו בישראל.

מנהיג חיזבאללה הוסיף: "יש פחד אמיתי אצל האויב מפריצת חיזבאללה אל הגליל, שזה תרחיש שממשיך להיות קיים ועומד במסגרת כוח מלחמה שתיכפה על לבנון". נשיא קפריסין הגיב על דברי נסראללה: "קפריסין אינה משתתפת בסכסוכים, קפריסין היא חלק מהפיתרון - ולא חלק מהבעיה".

הרמטכ"ל הרצי הלוי אמר היום בזמן סיור גבול הצפון: "האויב יודע רק מקצת מהיכולות שאנחנו מחזיקים, ויפגוש אותם כשצריך בזמן הנכון. חיזבאללה הוציא סרטון עם יכולת שאנחנו מכירים אותה ואנחנו מכינים ובונים פתרונות להתמודד עם יכולות כאלה ועם יכולות אחרות שבבוא העת תפגשו גם את המימוש שלהם בזמן הצורך".

במהלך נאום נסראללה, הוא מחה דמעה על בכיר הארגון שחוסל בשבוע שעבר, אבו טאלב. הוא סיפר שהכיר אותו מאז שהיה לוחם רגיל, ושהאובדן הוא גדול. הוא הוסיף שהיחידה שהיתה בפיקודו, נחושה יותר להילחם כעת. הוא התייחס גם למשבר הגיוס של החרדים בישראל, ציין את ההתכשות בין הליכוד לבן גביר ואמר: "זאת ההנהגה שיש שם".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

נסראללה התייחס ללחימה בצפון וטען שארגון הטרור נקט באסטרטגיה של "עיוור", על ידי תקיפת האמצעים הטכנולוגיים של ישראל לאורך הגבול. הוא אמר שרואים את ההשפעה שלהם על פי התגובות של בכירים בארץ ובעולם. לטענתו, "אם מה שהיה קורה בחזית היה דבר רגיל שניתן לשאת, למה שיצעקו עד כדי כך ומעצמות העולם יתערבו כדי להפריד בין החזית הלבנונית לחזית עזה?".

הוא התייחס גם לתיעודים שפרסם הארגון שלו, לעג לטענה ש"מרגלים" מבפנים צילמו את נמל חיפה, ואמר: "לפעמים המתנחלים עוזרים לנו ומצלמים עבורנו איפה שאין לנו מצלמות".

אתמול נפגש המתווך האמריקני עמוס הוכשטיין עם מנהיג צבא לבנון, כחלק מהניסיון להוריד את המתיחות בגבול. התפיסה האמריקנית היא שהצבא יחליף את חיזבאללה על הגבול עם ישראל, לאחר שיעבור הכשרה וחימוש מצד ארצות הברית.

הפופולריים