הגרי: "לא ניתן להשמיד את חמאס"; נתניהו: "אחת ממטרות המלחמה"

הגרי: "לא נשמיד את חמאס"; נתניהו: "אחת ממטרות המלחמה"
דובר צה"ל אמר בריאיון כי "רעיון השמדת חמאס או העלמתו היא זריית חול בעיני הציבור". ראש הממשלה השיב: "צה"ל מחויב להשמדת היכולות הצבאיות והשלטוניות של הארגון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דניאל הגרי, בנימין נתניהו
דניאל הגרי, בנימין נתניהו צילום: אבשלום ששוני, תומר אפלבאום, פלאש 90

דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי אמר היום (רביעי) בריאיון לרשת 13 כי אין אפשרות ממשית להשמיד את חמאס. "העניין של להשמיד את חמאס או להעלים אותו זה פשוט לזרות חול בעיני הציבור", אמר. לדבריו, הדרך להחליש את ארגון הטרור היא כינון שלטון חדש ברצועה, דבר שנמצא בידיה של ממשלת ישראל. "חמאס הוא רעיון, הוא מפלגה, והוא נטוע בלבבות של האנשים. מי שחושב שאנחנו יכולים להעלים אותו טועה", הוסיף. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לדבריו של הגרי ומסר: "הקבינט המדיני-ביטחוני בראשותי הגדיר כאחת ממטרות המלחמה את השמדת היכולות הצבאיות והשלטוניות של חמאס, וצה"ל כמובן מחויב לכך". 

דובר צה"ל בתורו השיב לראש הממשלה ומסר בהודעה לתקשורת: "צה"ל מחויב להשגת מטרות המלחמה כפי שהוגדרו על ידי הקבינט, פועל כך לאורך כל המלחמה לילות כימים וכך ימשיך. מפקדי צה"ל ומשרתיו נלחמים בנחישות ובהתמדה להשמדת היכולות הצבאיות והתשתית השלטונית והארגונית של החמאס בעזה, מטרה צבאית מובהקת". עוד נמסר בהודעה מטעם הצבא כי "דובר צה"ל התייחס בדבריו להשמדת חמאס כאידיאולוגיה וכרעיון, והדברים נאמרו על ידו באופן ברור ומפורש. כל טענה אחרת היא הוצאת הדברים מהקשרם".

הפופולריים