דיווח: משלחת ישראלית קיימה ביקור חשאי בקטר בנוגע לעסקת חטופים

דיווח: משלחת ישראלית ביקרה בחשאי בקטר לקדם עסקת חטופים
המשלחת דנה בנקודות מחלוקות עיקריות הקשורות לזמנים ותאריכים של השלב הראשון בעסקת חטופים, כמו גם על מספר האסירים מול החטופים שישוחררו • דיווח בוול סטריט ג'ורנל: רק 50 מהחטופים המוחזקים בעזה - בחיים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מרים אלסטר, פלאש90
צילום: מרים אלסטר, פלאש90

משלחת ישראל קיימה ביקור חשאי בקטר כדי לדון במחלוקות הקשורות לזמנים ותאריכים של השלב הראשון בעסקת חטופים. כפי שדווח היום (חמישי) באתר הסעודי "אילאף", מפי מקור המעורה בשיחות המשא ומתן, הדיונים בקטר התנהלו בצורה חיובית, והחשאיות הייתה חשובה מאוד כדי שיהיה ניתן להגיע להבנות.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

נקודות המחלוקת עליהן דנו, לפי הדיווח, הן על מספר האסירים הפלסטינים שישוחררו והחטופים הישראלים שישוחררו בחיים. כמו כן, נציין כי לדיווח אין אישור ממקור נוסף. 

כמו כן, ב"וול סטריט ג'ורנל" דווח, שלפי הערכות של גורמי משא ומתן, וגורמי מודיעין אמריקניים, מספר החטופים החיים שנמצאים ברצועת עזה עומד על כ-50 חטופים. זאת בדומה לדיווחים מחודשים קודמים. לפי הערכות אלה, המתבססות בחלקן גם על מודיעין ישראלי, מספר החטופים המתים גבוה בכ-25 חטופים, מהמספר הרשמי של החטופים שהוכרזו כמתים.

ארצות הברית העבירה לישראל מסר, כי קטר קרובה להטיל סנקציות על חמאס - אם לא יחזור לשולחן המשא ומתן. ראש ממשלת קטר, מוחמד אל ת'אני, נפגש עם בכירים בחמאס במטרה להניע את המשא ומתן. גורמים ישראלים הביעו אופטימיות לגבי האפשרות שהמשא ומתן יתחדש "בקרוב" - אם קטר תצליח בלחץ שלה על חמאס.

 

הפופולריים