חמאס: "מכינים תגובה משפטית לבקשת צווי המעצר של האג"

חמאס: "מכינים תגובה משפטית לבקשת צווי המעצר של האג"
ארגון הטרור מאשים את תובע בית הדין הפלילי הבינלאומי "בהזדהות עם ישראל", והודיע כי הוא מתנגד להצהרת התובע שלישראל יש את הזכות להגן על עצמה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איסמאעיל הנייה
צילום: ללא

חמאס הודיע הערב (חמישי) כי הארגון מכין "מזכר משפטי כולל" בתגובה בתגובה לבקשת תובע בית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג לצווי מעצר נגד ונגד איסמעיל הנייה, יחיא סינוואר, מוחמד דף, כמו גם נגד ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון גלנט.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

חמאס טוען כי אישומיו של תובע בית הדין מלאים בטעויות והטעיות וכי הם מוטים לטובת ישראל, הוא מאשים את התובע בהזדהות עם הקורבנות הישראלים וכי ביקר "בהתנחלויות שלהם" אך לא הזדהה עם הפלסטינים. ארגון הטרור גם הודיע כי הוא מתנגד להצהרתו של התובע לפיה לישראל עומדת הזכות להגן על עצמה, ושהוא מתעלם מכך שהסכסוך לא פרץ ב-7 באוקטובר, וכי מסתמן בנוגע ל-7 באוקטובר שהמקורות ישראליים אינם אמינים, ואין שום הוכחה לקיום תקיפות מיניות מצד חמאס.

חמאס גם הביע את זעמו על כך שביקש התובע צו מעצר נגד הנייה, שנמצא מחוץ לעזה והוא "אישיות מדינית", בעוד שלא ביקש צו כנגד הרמטכ"ל.

חמאס טוען כי הוא מחויב לחוק הבינלאומי בעוד ישראל מתמרדת כנגדו ומאשימה את המשפט הבינלאומי בהטיה כנגדה ובאנטישמיות. עוד מסר כי בית הדין הפלילי הבינלאומי נמצא במבחן אמיתי בנוגע לאמינותו וחמאס תמשיך להילחם לטובת בצדק והניצחון לעמה.

הפופולריים