דיווח: ארצות הברית תתמוך בישראל במקרה של מלחמה עם חיזבאללה

דיווח: ארה"ב תתמוך בישראל במקרה של מלחמה עם חיזבאללה
ברשת CNN פורסם כי בכירים בממשל ביידן מודאגים שארגון הטרור יצליח להכריע את מערכות ההגנה האוויריות של צה"ל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיזבאללה
צילום: רויטרס

ברשת CNN האמריקנית דווח היום (שבת) כי בכיר בממשל ארצות הברית הבטיח "תמיכה מלאה" בישראל במקרה של מלחמה כוללת עם חיזבאללה. הבכיר הבהיר כי ממשל ביידן "ערוך לחלוטין לתמוך בישראל ויספק את הסיוע הביטחוני שלו היא זקוקה. הדברים נאמרו בפגישתו של הבכיר עם השר לנושאים אסטרטגיים רון דרמר וראש המטה לביטחון לאומי (מל"ל) צחי הנגבי.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

על פי הפרסום, בכירים בממשל ביידן מודאגים כי במקרה של מלחמה נרחבת מול ארגון הטרור, שנתמך בידי איראן, יוכל חיזבאללה להתגבר על מערכות ההגנה האוויריות של צה"ל ובתוכן מערכת כיפת ברזל. הדברים נאמרו על רקע עליית המדרגה, בהתקפות של חיזבאללה על ישובי הצפון בתקופה האחרונה והסרטון שפרסם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בו האשים את ארצות הברית בעיכוב משלוחי נשק ותחמושת לישראל.

ראש הממשלה פרסם סרטון באנגלית ביום שלישי, שבו מתח ביקורת מרומזת על ארצות הברית, ואמר ששר החוץ האמריקני בלינקן הבטיח שממשל ביידן פועל להסרת ההגבלות על העברת חימושים לישראל. יחד עם הסרטון, שצייץ ברשת X, כתב נתניהו: "תנו לנו את הכלים, אנחנו נסיים את העבודה".

"כששר החוץ של ארצות הברית בלינקן היה כאן לאחרונה בישראל הייתה לנו שיחה פתוחה", אמר נתניהו בסרטון. "אמרתי שאני מעריך מאוד את התמיכה שהעניקה ארצות הברית לישראל מתחילת המלחמה, אבל אמרתי גם משהו אחר - שלא יעלה על הדעת שבחודשים האחרונים הממשל מנע מישראל נשק ותחמושת".

 

הפופולריים