המשטרה בעקבות הרצח בקלקיליה: הכניסה לשטחי A אסורה - הנוסעים מהווים יעד לפגיעה על רקע לאומני

המשטרה: הכניסה לשטח A אסורה, הנוסעים - יעד לפיגוע
משטרת ישראל הוציאה הודעה לאחר הרצח בקלקיליה, והזהירה כי כניסה לשטחי A ביו"ש מסומנות באדום ואסורות על פי חוק
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חשד לפיגוע בקלקיליה 22.06.24
חשד לפיגוע בקלקיליה 22.06.24 צילום: -

יממה לאחר הפיגוע בקלקיליה ולאחר השוד האלים שהוביל למותו של הישראלי בן ה-78, משטרת ישראל הוציאה היום (ראשון) אזהרה בנוגע לנסיעה ליד שטחי A, לפיה הנוסעים באזור מהווים יעד לפגיעה על רקע לאומני.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"בתקופה האחרונה אנו עדים למקרים רבים של כניסת אזרחים ישראלים לשטחי A הנמצאים תחת שליטת הרשות הפלסטינית", נכתב בהודעת המשטרה.

"כניסה לשטחים אלו אסורה על פי חוק עבור אזרחי מדינת ישראל ועלולה לעלות בחיי אדם כפי שאירע בימים האחרונים. ישראלים רבים נכנסים לשטחים אלו במודע לצורך קניות, מסחר, תיקון רכבם ועוד, ובכך מסכנים את חייהם ולא אחת נקלעים לאירועי תקיפה, שוד, גניבה וכן מהווים יעד לפגיעה על רקע לאומני".

"כמו כן, כניסה לשטחים עלולה להיגרם כתוצאה מטעות בניווט או מחוסר היכרות עם הכבישים ביהודה ושומרון. על כן, הכניסה לשטח האסור מסומנת בשלט אדום וברור המבהיר כי יש להימנע מתנועה לכיוון זה".

המשטרה אף הזהירה: "הנוסעים בגזרה צריכים להיות מודעים לכך שהנסיעה בשטחי יהודה ושומרון מצריכה ערנות נוספת ומתן תשומת לב למסלול הנסיעה. בנוסף, נהגים המשתמשים ביישומוני הניווט השונים, יכולים לבחור באופציה המונעת מהם להיכנס למקומות מסוכנים, אך עם זאת, האפשרות אינה מהווה תחליף לערנות ולקריאת השלטים האדומים בכניסה לכפרים".

אמנון מוכתר, בן 66 מפתח תקווה, נרצח בירי אתמול לאחר שנכנס עם רכבו לקלקיליה. מוכתר הועבר תחילה לטיפול רפואי בבית החולים פלסטיני ומשם נמסר לידי מגן דוד אדום. במערכת הביטחון מעריכים כי מדובר בפיגוע וכוחות צה"ל נכנסו לעיר הפלסטינית וערכו מצוד אחר המחבלים.

פלסטינים הציתו את רכבו לאחר הרצח. לאחר תחקור תושבים בקלקיליה, במערכת הביטחון אמרו שהישראלי נהג להיכנס לעיר הפלסטינית כדי לערוך קניות. מקור במנגנוני הביטחון הפלסטינים, שמעורב בחקירת רצח הישראלי בקלקיליה, אמר לכאן חדשות כי במכוניתו של הישראלי שנרצח נמצאו ירקות שהוא קנה בעיר. לדברי המקור, הממצאים והמידע הועברו למערכת הביטחון בישראל.  

 

ביום חמישי האחרון, נקבע מותו של ישראלי בן 78 מקריית אונו שהגיע למעבר אליהו, על כביש 55 ליד קלקיליה, שם כמה פלסטינים תקפו אותו, פצעו אותו קשה, גנבו את רכבו ונמלטו לאזור קלקיליה, כך מסר גורם ביטחוני.

הגבר נשדד באלימות באזור נבי אליאס עצר מכוניות חולפות ונלקח למעבר. בדרך הוא איבד את הכרתו, וכוחות מגן דוד אדום ביצעו בו פעולות החייאה, ולאחר שהדופק חזר פינו אותו לבית החולים מאיר בכפר סבא, שם כאמור נקבע מותו.

הפופולריים