החזית הצפונית

המיליציות הפרו-איראניות: "מוכנים להגיע ללבנון ולהצטרף לחיזבאללה"

המיליציות הפרו-איראניות: מוכנים להצטרף למלחמה מול ישראל
בכיר במיליציות: "נילחם כתף אל כתף עם חיזבאללה במקרה של מלחמה כוללת, כמה מהיועצים העיראקים כבר נמצאים בלבנון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לוחמי חיזבאללה באימון בלבנון
לוחמי חיזבאללה באימון בלבנון צילום: AP

גורמים רשמיים במיליציות הפרו-איראניות מסרו היום (ראשון) כי אלפי לוחמי מיליציות במזרח התיכון מוכנים להגיע ללבנון כדי להצטרף לחיזבאללה, אם המלחמה מול ישראל תסלים - כך פורסם בסוכנות הידיעות AP. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

גורם במיליציות הפרו-איראניות אמר: "נילחם כתף אל כתף עם חיזבאללה במקרה של מלחמה כוללת, כמה מהיועצים העיראקים כבר נמצאים בלבנון". מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, התייחס לכך גם הוא במהלך נאומו השבוע והודה על ההיענות של אותם לוחמים להירתם למאבק מול ישראל. עם זאת, נסראללה הבהיר כי לארגון הטרור יש לוחמים רבים.

בשבוע שעבר, נסראללה איים בנאומו על קפריסין ואמר: "אם תפתח את שדות התעופה שלה ואת בסיסיה בפני ישראל לשימוש בזמן מלחמה, אז קפריסין תהיה חלק מהמלחמה". לטענתו צה"ל מתאמן כל שנה בקפריסין באזורים שדומים ללבנון, ומשתמש בבסיסי צבא קפריסאים. לדבריו, ישראל מתכוונת להשתמש בנמלים ושדות תעופה בקפריסין אם אלו יותקפו בישראל.

נסראללה הוסיף: "יש פחד אמיתי אצל האויב מפריצת חיזבאללה אל הגליל, שזה תרחיש שממשיך להיות קיים ועומד במסגרת כוח מלחמה שתיכפה על לבנון". נשיא קפריסין הגיב על דברי נסראללה: "קפריסין אינה משתתפת בסכסוכים, קפריסין היא חלק מהפיתרון - ולא חלק מהבעיה".

 

הפופולריים