האי השקט בצרה?

לאחר איומי נסראללה: הצעד של קפריסין נגד אזרחי לבנון

לאחר איומי נסראללה: הצעד של קפריסין נגד אזרחי לבנון
בלבנון דווח כי השגרירות הקפריסאית בביירות עצרה את הנפקת הוויזות לאזרחים • סגן יו"ר הפרלמנט הלבנוני: "הפסקה זמנית מסיבות טכניות" • נשיא קפריסין: "איננו מעורבים בשום אופן בפעולות האיבה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נסראללה
צילום: איפי

לשידור חי בכאן 11

לאחר שמנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, איים על קפריסין, ערוץ "אל-ג'דיד" הלבנוני דיווח היום (חמישי) כי השגרירות הקפריסאית בביירות עצרה את הנפקת הוויזות לאזרחים לבנוניים.

סגן יו"ר הפרלמנט הלבנוני, אליאס בו סעב, הכחיש לערוץ MTV הלבנוני כי קפריסין אכן עצרה את ההנפקה ואמר כי "מדובר בהפסקה זמנית ל-24 שעות מסיבות טכניות". לדבריו, הנפקת הוויזות עתידה להתחדש מחר.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

נשיא קפריסין ניקוס כריסטודולידיס כתב בחשבון ה-X שלו כי "הרפובליקה של קפריסין אינה מעורבת בשום אופן בפעולות האיבה, ואינה חלק מהבעיה. להפך, באמצעות פעולות ספציפיות אנו מראים שאנחנו חלק מהפתרון. והתפקיד שלנו, כפי שבא לידי ביטוי למשל במסדרון הימי לעזה, מוכר לא רק על ידי העולם הערבי אלא על ידי הקהילה הבינלאומית כולה".

נסראללה איים אתמול בנאומו על קפריסין ואמר: "אם תפתח את שדות התעופה שלה ואת בסיסיה בפני ישראל לשימוש בזמן מלחמה, אז קפריסין תהיה חלק מהמלחמה". לטענתו צה"ל מתאמן כל שנה בקפריסין באזורים שדומים ללבנון, ומשתמש בבסיסי צבא קפריסאים. לדבריו, ישראל מתכוונת להשתמש בנמלים ושדות תעופה בקפריסין אם אלו יותקפו בישראל.

מנהיג חיזבאללה הוסיף: "יש פחד אמיתי אצל האויב מפריצת חיזבאללה אל הגליל, שזה תרחיש שממשיך להיות קיים ועומד במסגרת כוח מלחמה שתיכפה על לבנון". נשיא קפריסין הגיב על דברי נסראללה: "קפריסין אינה משתתפת בסכסוכים, קפריסין היא חלק מהפיתרון - ולא חלק מהבעיה".

הפופולריים