"ביום בהיר התפרקה משפחה": הסיפור של משפחת לוי והפעוט שהתייתם

"ביום בהיר התפרקה משפחה": הפעוט שהתייתם והאב שנחטף
פנינה אלקיים סיפרה על הבת שנרצחה במיגונית, והבעל שהיה תמיד צמוד אליה ונחטף לעזה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אור ועינב לוי
צילום: ללא

פנינה אלקיים, אמה של עינב שנרצחה באכזריות במסיבת הנובה וחמותו של אור שנחטף בידי חמאס, דיברה היום (שני) בריאיון בתכנית "בחצי היום" עם אסתי פרז בן עמי בכאן רשת ב, על הטרגדיה הכפולה שפקדה את משפחתה. "אני רק מדברת עליהם ונזכרת. זה ממש כואב איך ביום בהיר אחד התפרקה משפחה", סיפרה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

ב-7 באוקטובר, עינב ואור יצאו למסיבה, אחרי ששהו בשבת אצל הוריה. "ב-5:20 בבוקר היא שלחה לי הודעה שהם יוצאים", והם הגיעו ישר לתופת. בהמשך הם נכנסו למיגונית, משם שלחה עינב הודעה לאמה אחרונה שאי אפשר לדבר. "בסביבות 7:40, אבד הקשר. גם ממנה וגם מאור", נזכרה פנינה. פרטים מדויקים על מה שאירע במקלט עדיין אינם ידועים. "אני יודעת שרק ירו בעינב ואת אור חטפו".

פנינה סיפרה על אלמוג, בנם בן השנתיים וחצי של עינב ואור, שנותר יותם מאמם: "הילד מחפש את ההורים שלו, ואנחנו מתמודדים עם זה. הגעתי למצב שאני אומרת שאמא מתה ולא תחזור יותר, ואת אבא מחפשים ואנחנו מקיים שיחזור. הילד כל הזמן חוזר על זה"

מאז אותו יום נורא באוקטובר, המשפחה נותרה שבורה. לדברי פנינה, מלבד קצבה מביטוח לאומי, לא התקבלה שום תמיכה מהמדינה. "מבחינת המדינה, אין לנו כלום. אפילו איגרת ניחומים לא קיבלנו. כאילו מתעלמים מאיתנו לגמרי", טענה.

למרות הזמן שחלף, פנינה עדיין לא מאמינה שזה קרה. "אני כל הזמן מרגישה שהנה עוד מעט היא תיכנס, תפתח את הדלת ותיכנס עם החיוך שלה הענק עם הלב הרחב שלה, וגם אור", שיתפה. היא מנסה לשמור על הקשר עם בתה דרך ביקורים שבועיים בבית העלמין, שם היא מדברת איתה ומספרת כמה היא חסרה.

משפחתה של לירי אלבג, החטופה בעזה 171 ימים, קיימה ריאיון עם הדיילי מייל, שפורסם היום שבו סיפרו על הקושי בלחגוג חג נוסף בלעדיה. בהמשך, סיפרה האם, שירה על התנאים הקשים בהם הוחזקה בתה, על פי עדויות של חטופים שחזרו.

הפופולריים