רופאים ללא גבולות טענו שמחבל שחוסל בעזה היה חבר בארגון, בצה"ל הגיבו: "תבדקו את מי אתם מגייסים"

ברופאים ללא גבולות גינו את מות עמיתם. צה"ל: הוא מחבל
ארגון הסיוע העלה פוסט שבו הוא מבכה ומגנה את מותו של הפיזיותרפיסט פאדי אלואידה בתקיפה בעזה, בצה"ל חשפו שמדובר בפעיל במערך הרקטות של הג'יהאד האסאלמי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פאדי אלואידה
פאדי אלואידה צילום: מתוך פוסט של "רופאים ללא גבולות" ברשת X

ארגון הסיוע "רופאים ללא גבולות" (MSF International) כתב אתמול (שלישי) ברשת X כי בארגון המומים ומגנים את מותו של חבר הארגון פאדי אלואדיה בתקיפה שאירעה באותו יום, לטענתם, כשהיה בדרכו לעבודה.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בהמשך נכתב כי פאדי היה פיזיותרפיסט שהצטרף לארגון בשנת 2018, וכי מותו הוא המוות השביעי של אנשי האגון ברצועת עזה מתחילת המלחמה. "הריגת עובד רפואי בדרכו להעניק טיפול רפואי חיוני לפצועים של מעשי הטבח הבלתי פוסקים ברחבי עזה היא מעבר למזעזעת; זה ציני ומתועב", צוטטה קרוליין סגווין, מנהלת התפעול של "רופאים ללא גבולות" בעזה.

מאוחר יותר פרסם דובר צה"ל את תיעוד החיסול יחד עם ההודעה ש"כלי טיס של חיל האוויר חיסל את המחבל פאדי ג'האד מחמד אלואדיה, אשר שימש כפעיל הטרור בג'יהאד האסאלמי הפלסטיני ועסק בפיתוח וקידום מערך הטילים של הארגון. כמו כן, המחבל היווה מוקד ידע ייחודי בארגון בתחומי האלקטרוניקה והכימיה".

תיעוד התקיפה שפרסם צה"ל

ל"רופאים ללא גבולות", הגיבו בצה"ל ברשת X: "תבדקו תמיד את מי אתם מגייסים. עמיתכם, פאדי אלואדיה, היה מחבל משמעותי בג'יהאד האסלאמי. הוא קידם את מערך הרקטות של ארגון הטרור, שמסכן חיי אזרחים. זהו מקרה נוסף של טרוריסטים בעזה שמנצלים את האוכלוסייה האזרחית כמגינים אנושיים".

הפופולריים