הבהלה בלבנון לאחר הדיווח על אחסון נשק של חיזבאללה בנמל התעופה

בהלה בלבנון אחרי הדיווח על נשק חיזבאללה בנמל התעופה
תושב לבנון התראיין בכאן רשת ב ותיאר את הלך הרוח בקרב התושבים במדינתו: "משתמשים בפרסום לצורך איום פסיכולוגי, נעשה בו שימוש כדי להפחיד את כולם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שדה התעופה בביירות
שדה התעופה בביירות צילום: אי-פי

הפרסום הבריטי על אודות אחסון נשק של חיזבאללה בנמל התעופה של ביירות ממשיך לעורר הדים: תושב ביירות אמר היום (רביעי) בריאיון בכאן רשת ב כי הידיעה יצרה בהלה בקרב התושבים: "בלי קשר אם הדיווח נכון או לא, זה בוודאי מפחיד. שים לב למה שמתרחש, בזמן שיש משא ומתן, עוצמת המכה מתגברת".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לטענת התושב הלבנוני ממוצא נוצרי שהתראיין בעילום שם: "משתמשים בפרסום לצורך איום פסיכולוגי, נעשה בו שימוש כדי להפחיד את כולם ולגרום לתבהלה מבפנים. תבהלה שתהיה חזקה יותר ממכה שתבוא מבחוץ".

עם זאת, חיזבאללה ממשיך להיאבק על הנרטיב בציבור הלבנוני. כחלק מכך, יו"ר סיעת חיזבאללה בפרלמנט מוחמד רעד האשים את הלבנונים: "חלק מהלבנונים קלי הדעת שרוצים לנוח וללכת למועדוני לילה ולחופי הים ומייצגים את האינדיבידואליזם הקטלני שהורס את האינטרסים של חברות הם עומדים מאחורי הררי השמועות שמציפות את הרשתות החברתיות".

בתגובה לדבריו, ברשתות החברתיות בלבנון היו מי שהציעו לרעד לחלק את המדינה לשני חלקים: חלק אחד שמעוניין להמשיך לחיות ולבלות, וחלק שני שמעוניין במלחמה, הרס ומוות. חרף האיומים, התושב הלבנוני התראיין הציג גם זווית אופטימית: "אני לא חושב שתהיה הרחבה של המלחמה, אני לא חושב שיקרה משהו. אני מאמין שהמשא ומתן יפתור את זה. אבל אי אפשר לדעת מה יהיו התוצאות כי בפוליטיקה ברגע האחרון יכול להיות גלגול לאחור".

הפופולריים