דובר צה"ל חשף: ה"פיזיותרפיסט" של ארגון הסיוע במדי הג'יהאד האסלאמי

דובר צה"ל חשף: ה"פיזיותרפיסט" במדי הג'יהאד האסלאמי
לפי צה"ל, אלואדיה עסק בפיתוח מערך הטילים של ארגון הטרור והיווה "מוקד ידע ייחודי בתחומי האלקטרוניקה והכימיה". ביום שלישי גינה ארגון "רופאים ללא גבולות" את חיסולו על ידי צה"ל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פעיל הג'יהאד האסלאמי פאדי אלואדיה
. צילום: .

דובר צה"ל בערבית חשף הערב (רביעי) בחשבון ה- X שלו את תמונותיו של פאדי אלואדיה, שהיה פיזיותרפיסט בארגון "רופאים ללא גבולות", כשהוא לבוש במדי הג'יהאד האסלאמי. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

לפי צה"ל, אלואדיה עסק בפיתוח מערך הטילים של הגיהאד האיסלמי והיווה "מוקד ידע ייחודי בתחומי האלקטרוניקה והכימיה".

אלואדיה פעל בשורות הג'יהאד האיסלאמי במשך יותר מ-15 שנה. באותה השנה שבה הצטרף ל"רופאים ללא גבולות", הוא ניסה לצאת מעזה לאיראן, מלווה בשני מחבלים נוספים, כדי להתאמן בתחום הטילים והרקטות.

ביום שלישי פרסם ארגון הסיוע "רופאים ללא גבולות" (MSF International) ברשת X כי בארגון המומים ומגנים את מותו של חבר הארגון פאדי אלואדיה בתקיפה שאירעה באותו יום, לטענתם, כשהיה בדרכו לעבודה.

בהמשך נכתב כי פאדי היה פיזיותרפיסט שהצטרף לארגון בשנת 2018, וכי הוא השביעי מבין אנשי הארגון שנהרג ברצועת עזה מתחילת המלחמה. "הריגת עובד רפואי בדרכו להעניק טיפול רפואי חיוני לפצועים של מעשי הטבח הבלתי פוסקים ברחבי עזה היא מעבר למזעזעת; זה ציני ומתועב", צוטטה קרוליין סגווין, מנהלת התפעול של "רופאים ללא גבולות" בעזה.

הפופולריים