הסיפור שלו

אימו של אלון שנפל בתקרית בג'נין: "התעקש להוביל ולתת את המקסימום"

אימו של אלון שנפל בג'נין: התעקש להוביל ולתת את המקסימום
אריאל, אחיו הקטן של סרן אלון סאקאג'יו שתועד מחבק אותו אחרי 4 חודשים בעזה: "בפעם האחרונה שראיתי אותו הוא לקח אותי ליום הולדת של חבר" • בן וניב, חבריו לצוות של אלון: "האדם הכי טוב שהכרנו, סיכן את חייו לאורך כל שירותו" | האזינו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלון סאקאג'יו
אלון סאקאג'יו צילום: שלום בר

הוריו של סרן אלון סאקאג'יו שנפל בתקרית בג'נין סיפרו היום (חמישי) על בנם שנהרג והאובדן הקשה. "תחושת אובדן דרך, שאין מי שמנווט, או מישהו שאכפת לו, אין מבוגר אחראי. אלון אהב את הצבא ואת המדינה. נשארה לו עוד שנה בקבע ועודדנו אותו לקחת תפקיד מקל, הוא לא הסכים. התעקש למצוא תפקיד מוביל ותורם ב-100%", אמרה האימא דורית.

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

לפני ארבעה חודשים: רגע חזרתו של אלון הביתה מרצועת עזה

האבא ארווין הוסיף: "הוא שאף למצוינות, לתת מקסימום למדינה. רצה להיות מעבר. השקיע מאוד והיה מוכן לחתום עוד". על פקד ארנון זמורה, אמר האב: "אם כבר ליפול אז כשאתה מציל חיי אדם". אריאל, אחיו הקטן של אלון סיפר: "הוא תמיד עזר לי, פעם אחרונה שראיתי אותו הוא לקח אותי מיום הולדת של חבר שלי".

דורית סיפרה שבעוד יומיים אלון היה אמור לחגוג חמש שנים עם שרון, בת זוגו. "עוד משפחה נשארת עם חלל כל כך גדול", כאבה דורית. "הילד, האח והחבר הכי טוב שיש. תמיד הראשון להתנדב ולסייע לאנשים. זה פשוט נורא", שיתפה בדמעות עמית, אחותו הגדולה של אלון.

בן וניב, חבריו לצוות של אלון סיפרו לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, על חברם לצוות. "הוא לחם גם בעזה לתקופת זמן משמעותית, וגם לקח חלק בעשרות מבצעים מורכבים ביהודה ושומרון. הוא סיכן את חייו לאורך כל השירות שלו", אמר ניב.

בן וניב היו חברים של אלון מאז שהיו בצוות בסיירת דובדבן. מאז אלון יצא למסלול קצונה והשתבץ לתפקיד מ"מ צלפים. "אפילו כשיצא לקצונה, הוא תמיד שמר על קשר עם הצוות כל הזמן, היינו נפגשים הרבה", שיתף בן בעודו נמצא בבית משפחת סאקאג'יו, יחד עם שרון, בת זוגו של אלון. 

הריאיון המלא | האזינו 

למרות הקושי לעכל את הבשורה המרה שקיבל בן לפני כמה שעות, היה חשוב לו לשתף על פרויקט ההנצחה שאלון לקח בו חלק, למען איתי באוסי שנרצח במסיבת הנובה. "הקמנו פינת הנצחה בתוך אוטובוס באחד המשקים של יבנה, כדי שיהיה לנו מקום לשבת ולהיפגש. אלון עזר לנו לבנות בידיים חלק מהפרויקט, כל פעם בא מישהו אחר מהצוות".

אלון הותיר אחריו בת זוג, אחות גדולה, אח קטן ושני הורים. "הוא ניהל מערכת יחסים מדהימה עם בת הזוג שלו והיה בן מדהים להורים שלו", אמר ניב. "הוא הבן אדם הכי טוב שאנחנו מכירים, כולו קרן של אור, אופטימיות, שמחה ואהבה", הוסיף בן. 

ניב הבהיר ש"קשה להעביר אופי של אדם במילים", ובכל זאת סיפר על אלון: "היה אדם מדהים וחבר צוות מדהים. תמיד עם חיוך על הפנים, תמיד לוקח דברים בצורה חיובית. בן אדם שכיף להיות בסביבה שלו, מפיץ אור ושמחה. הייתה לנו הזכות להכיר אותו, אדם אדיר שהוא הפסד לעולם".  

הפופולריים