תקרית קשה ביו"ש

סרן אלון סאקאג'יו נהרג מפיצוץ מטען בפעילות צה"ל בג'נין, 16 נוספים נפצעו

סרן אלון סאקאג'יו נהרג מפיצוץ מטען בג'נין, 16 נפצעו
מטען רב עוצמה התפוצץ על רכב ממוגן מסוג "פנתר" תוך כדי נסיעה, כוח חילוץ שהגיע לסייע - נפגע ממטען נוסף שהוטמן עמוק באדמה • לפי דיווחים פלסטיניים, הכוחות עצרו בעיר את ג'מאל חוויל, חבר המועצה המהפכנית של פת"ח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלון סאקאג'יו
אלון סאקאג'יו צילום: צה"ל

מפקד מחלקת צלפים מסיירת חרוב, סרן אלון סאקאג'יו בן 22 מחדרה, נהרג הלילה (חמישי) מפיצוץ מטען בפעילות בג'נין, 16 נוספים נפצעו. כוחות רבים של צה"ל מסיירת חרוב ודובדבן, יחד עם כוחות מג"ב ושב"כ, פעלו במחנה הפליטים ג'נין במבצע ממוקד נגד תשתיות טרור וחמאס. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

במהלך נסיעה של רכב ממוגן מסוג "פנתר" של סיירת חרוב בכניסה לג'נין ולמחנה הפליטים, התפוצץ מטען רב עוצמה על הרכב, אחרי שבצה"ל ביצעו נוהל פתיחת ציר שכולל מעבר של כלים הנדסיים לפני מעבר הרכבים הצבאיים, עם כף באדמה כדי לנטרל מטענים שהוטמנו.

הפנתר שנפגע מהמטען הראשון

בתוך הרכב שנפגע עלה עשן ולוחמים שהיו בפנים נפגעו מחבלות ומכות שטחיות. כוח נוסף מסיירת חרוב הגיע למקום לחלץ את הפצועים, ותוך הוצאת הפצועים מהכלי, התפוצץ מטען רב עוצמה נוסף על הכוח שהוטמן באדמה, אז נהרג מפקד מחלקת הצלפים. באירוע נפצע לוחם באורח קשה, קצין צה"ל, פראמדיקית ושלושה לוחמים נפצעו באורח בינוני. קצין צה"ל, לוחם מילואים ושמונה לוחמים נוספים נפצעו באורח קל.

בתחקיר ראשוני של צה"ל עלה שמדובר במטענים גדולים שהוטמנו בעומק של מטר וחצי באדמה. כששיטת הפעולה היא שה-D9 מכניס את הכף לעומק של כחצי מטר. לפי דיווחים פלסטיניים, כוחות צה"ל עצרו בג'נין את ג'מאל חוויל, חבר המועצה המהפכנית של פת"ח.

עדיין אין קביעה סופית לגבי מנגנון ההפעלה של המטענים, אבל הם ככל הנראה הופעלו מרחוק: המחבלים חיכו שהכוח יגיע לנקודה, יפרוק מכלי הרכב - ואז פוצצו עליו את מטעני החבלה. התחקיר בצה"ל עדיין נמשך בעיקר סביב שיטת ההפעלה והמיקום שבו הופעלו המטענים על הכוחות.

הפופולריים