שלושה כטב"מים חצו מלבנון ונפלו באזור הגליל המערבי

שלושה כטב"מים חצו מלבנון ונפלו באזור הגליל המערבי
25 שיגורים זוהו לאזור הגליל המערבי ואצבע הגליל. צה"ל תקף בתגובה בדרום לבנון, דיווחים על שלושה הרוגים. מספר נפילות נוספות אותרו בשטחים פתוחים באזור בית הלל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפילה בשלומי
נפילה בשלומי צילום: ללא

שלושה כטב"מים חצו היום (שישי) משטח לבנון לישראל ונפלו באזור הגליל המערבי. בנוסף, 25 שיגורים זוהו לעבר הגליל המערבי ואצבע הגליל. ניסיונות היירוט של הכטב"מים נכשלו. צה"ל השיב בתקיפה מהאוויר בדרום לבנון, על פי דיווחים מקומיים יש שלושה הרוגים בתקיפה. מספר נפילות נוספות אותרו גם באזור בית הלל וליד שניר בשטחים פתוחים.

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בדיון הקבינט המדיני-ביטחוני שנערך הלילה עלתה סוגיית החזית הצפונית. שר הביטחון יואב גלנט, אמר כי הוא מסר לאמריקנים שישראל לא מעוניינת במלחמה בצפון, והסדר שישיג את חיזבאללה מהגבול הוא דבר מקובל. בתגובה, התנגד השר איתמר בן גביר וטען: "איך אפשר בלי מלחמה? איך נסיים האירוע בהסדר? לא למדנו לקח מה-20 שנים של הסדרים?". נתניהו אמר שהוא תומך בההסכם בתנאי שכל האזרחים יוכלו לשוב לבתיהם.

רשת NBC האמריקנית דיווחה הלילה כי ארצות הברית מקרבת נכסים צבאיים, בהם ספינת קרב, לישראל ולבנון, במטרה להיערך לפינוי אמריקנים במידה שהמצב יחמיר, לצד תיאום עם בעלות בריתה הקרובות, כך לפי שלושה גורמי הגנה אמריקנים. אותם נכסים נועדו גם להציג כוח צבאי וליצור הרתעה מפני הסלמה אזורית.

 

 

הפופולריים