ניסיון לינץ'

יהודי בן 84 הותקף ע"י המון ערבי בקלנדיה, רכבו הוצת

יהודי בן 84 הותקף ע"י המון ערבי בקלנדיה, רכבו הוצת
לבסוף היהודי הצליח להימלט למחסום, משם פונה לבית חולים. מצבו מוגדר קל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהודיה הותקף בקלנדיה, רכבו הוצת
יהודיה הותקף בקלנדיה, רכבו הוצת צילום: .

יהודי בן 84 שנכנס הלילה (ראשון) לתדלק את רכבו במחנה קלנדיה מצפון ירושלים, נרגם בבלוקים וחפצים בידי ערבים ביציאתו - התנגש בבטונדה ונפצע. לבסוף, מנגנוני הביטחון הפלסטיני שלחו נציגים לליוויו החוצה, למחסום הסמוך. משם פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שערי צדק, כשמצבו מוגדר קל. ערבים הציתו את רכבו.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בשבת שעברה נרצח אמנון מוכתר, בן 66 מפתח תקווה, בפיגוע ירי בקלקיליה. מחבלים ירו בו לאחר שנכנס עם רכבו לעיר ולאחר מכן הציתו את רכבו. הוא הועבר תחילה לטיפול רפואי בבית החולים פלסטיני ומשם נמסר לידי מגן דוד אדום. מתחקור תושבים בקלקיליה, במערכת הביטחון אמרו שהישראלי נהג להיכנס לעיר הפלסטינית כדי לערוך קניות. מקור במנגנוני הביטחון הפלסטיניםשמעורב בחקירה, אמר לכאן חדשות כי במכוניתו נמצאו ירקות שקנה בעיר.

בעקבות הפיגוע בקלקיליה, המשטרה הוציאה אזהרה בנוגע לנסיעה ליד שטחי A, לפיה הנוסעים באזור מהווים יעד לפגיעה על רקע לאומני. "בתקופה האחרונה אנו עדים למקרים רבים של כניסת אזרחים ישראלים לשטחי A, הנמצאים תחת שליטת הרשות הפלסטינית", נכתב בהודעת המשטרה. "כניסה לשטחים אלו אסורה על פי חוק עבור אזרחי מדינת ישראל ועלולה לעלות בחיי אדם כפי שאירע בימים האחרונים. ישראלים רבים נכנסים לשטחים אלו במודע לצורך קניות, מסחר, תיקון רכבם ועוד, ובכך מסכנים את חייהם ולא אחת נקלעים לאירועי תקיפה, שוד, גניבה וכן מהווים יעד לפגיעה על רקע לאומני".

עוד הזהירה המשטרה: "כניסה לשטחים עלולה להיגרם כתוצאה מטעות בניווט או מחוסר היכרות עם הכבישים ביהודה ושומרון. על כן, הכניסה לשטח האסור מסומנת בשלט אדום וברור המבהיר כי יש להימנע מתנועה לכיוון זה. הנוסעים בגזרה צריכים להיות מודעים לכך שהנסיעה בשטחי יהודה ושומרון מצריכה ערנות נוספת ומתן תשומת לב למסלול הנסיעה. בנוסף, נהגים המשתמשים ביישומוני הניווט השונים, יכולים לבחור באופציה המונעת מהם להיכנס למקומות מסוכנים, אך עם זאת, האפשרות אינה מהווה תחליף לערנות ולקריאת השלטים האדומים בכניסה לכפרים".

הפופולריים