צה"ל מאשר: חוסל בטולכרם מפקד בג'יהאד שהיה מעורב בפיגוע שבו נרצח אמנון מוכתר | תיעוד

צה"ל מאשר: חוסל בטולכרם מפקד בג'יהאד האסלאמי
לאחר פעילות מודיעינית ומבצעית של שב"כ הותקפה בצהריים מהאוויר דירה המשמשת כחמ"ל מבצעי של הגדוד בנור א-שמס. מדירה זו פעלו בגדוד ליציאה וחזרה מפיגועים ומחסה למבוקשים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סעיד א-ג'אבר, מפקד בג'יאהד האסלאמי
סעיד א-ג'אבר, מפקד בג'יאהד האסלאמי צילום: ללא

חיל האוויר תקף היום (ראשון) מהאוויר באמצעות כלי טיס מאויש מרחוק (כטמ"ם), מבנה בו שהו ארבעה מחבלים במחנה הפליטים נור א-שמס בטול כרם שביהודה ושומרון. לאחר פעילות מודיעינית ומבצעית של שב"כ הותקפה הדירה ששימשה כחמ"ל מבצעי של הגדוד בנור א-שמס. מדירה זו פעלו בגדוד ליציאה וחזרה מפיגועים ומחסה למבוקשים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

שעות לאחר המבצע, בצה"ל אישרו כי חוסל סעיד ג'אבר, פעיל טרור שהכווין מתווי טרור והיה מעורב בשורת פיגועי ירי ומטענים לעבר אזרחים וכוחות צה"ל באזור טולכרם. המחבלים הנוספים שהיו בדירה היו מעורבים בביצוע פיגועי ירי, בין היתר סמוך היישוב בת חפר.
כמו כן, למחבלים היה קשר לפיגוע בקלקיליה בו נרצח אמנון מוכתר.

לפי הדיווחים הפלסטיניים, התקיפה כוונה לעבר ביתו של מפקד גדוד טולכרם של הג'יהאד האסלאמי, אבו שוג'אע. לפני כחודשיים דווח על חיסולו, אך לאחר מכן התברר שזו הייתה הטעייה - והוא נשאר בחיים. כמו כן, משרד הבריאות הפלסטיני דיווח על חמישה פצועים בתקיפה, בהם שניים במצב קשה.

מאז צה"ל חזר לתקוף מהאוויר ביהודה ושומרון בשנת 2023, בוצעו כ-80 תקיפות. כחלק מכך, מתחילת המלחמה בוצעו יותר מ-53 תקיפות מהאוויר על ידי כלי טיס של חיל האוויר, כ-80 מחבלים חוסלו ועשרות רבות נפצעו.

בשבוע שעבר, ירי התבצע מאזור טול כרם לעבר היישוב בת חפר. מיד לאחר מכן התפוצצו שני מטענים במרחק של 60 מטרים מהחומה שמפרידה בין טול כרם לבת חפר. לפי גורם צבאי, מדובר במטען שייתכן כי מטרתו העיקרית היא למשוך את כוחות צה"ל. הוא הונח במרחב הכפר שוויכה, כ-500 מטרים מהחומה, והופעל על ידי מחבלים.

לפני כחודש, מחבלים ירו לעבר מזרח היישוב בת חפר כ-500 מטרים מהגדר. כוחות סיור אבטחו נקודות הסעה של תלמידים ובתיעוד ממצלמת אבטחה של אחד הבתים ביישוב, שמעו את הירי העוצמתי לעבר הבתים סמוכי הגדר. צה"ל קפץ למקום וביצע סריקות: "לא אותרו פגיעות, הכוחות פועלים לאתר את המחבלים".

הפופולריים