המבצע בשג'אעיה: הגילויים החדשים - וכמה זמן הכוחות יישארו שם?

המבצע בשג'אעיה: הגילויים החדשים - וכמה זמן הוא ייארך?
כוחות צה"ל הצליחו להפתיע את הגדוד הפועל בשכונה, כך שהגיעו למודיעין "חם" • בצה"ל מעריכים שהמבצע בשג'אעיה יימשך מספר שבועות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שג'אעיה לוחמים צה"ל לוחם עזה
צילום: דובר צה"ל

המבצע בשג'אעיה: במסגרת הפשיטה המחודשת של אוגדה 98 על השכונה השוכנת בצפון הרצועה, לוחמי חטיבה 7 של השריון, הצנחנים וגבעתי, הצליחו לאסוף מסמכים עדכניים של גדוד שג'אעיה של חמאס. מדובר בממצאים בעלי ערך שיסייעו לצה"ל להתמודד עם הגדוד שמנסה בחודשים האחרונים לשקם את שליטתו בצפון הרצועה ואולי גם לספק מידע שישפוך אור על גורלם של חלק מהחטופים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי
רשימת הנופלים והנופלות מתחילת המלחמה
> המבצע בשג'אעיה: בין המטרות - מידע שיאפשר השבת חטופים

בצה"ל אומרים שההגעה לשכונה בהפתעה, תוך 40 דקות מרגע שהכוחות יצאו למבצע בצהריי יום חמישי, הובילה לכך שהצליחו לאסוף מודיעין "חם". על פי הערכות, מחבלי חמאס ומפקד הגדוד החדש, נמלטו מהמקום זמן קצר לפני הגעת כוחות צה"ל.

גם ביממה האחרונה היו היתקלויות בין לוחמי צה"ל לבין מחבלים. מחבלים ירו טילי נ"ט לעבר הכוחות וגם פיצצו מבנה ממולכד שבו היה פיר של מנהרה. הלוחמים הצליחו לאתר את המלכודת מבעוד מועד. בצה"ל מעריכים שהמבצע בשג'אעיה יימשך מספר שבועות.

במסגרת המבצע העצים שמתנהל בשכונה בימים אלו, אמש נודע כי סמל ראשון יאיר אביטן, בן 20 מרעננה, לוחם בגדוד 890 של הצנחנים ורב סמל (מיל') יקיר שמואל טייטלבוים, בן 21 ממעלה אדומים, מגדוד 77 של חטיבה 7 של השריון, נפלו בקרבות שנוהלו שם. יאיר נהרג בהיתקלות עם מחבל שהסתתר במבנה ויקיר נהרג מירי צלף.

ביום שישי בצהריים נרשמו יותר מ-40 היתקלויות בין לוחמי צה"ל לבין מחבלים. באותם אירועים נפצעו באורח קשה לוחם מגדוד 13 בחטיבת גולני וקצין לוחם מגדוד רותם בחטיבת גבעתי.

הפופולריים