תמונת מצב

מתחילת המלחמה: כ-1,700 עצורים הוחזרו לרצועה מתוך ה-3,000 שנעצרו

מתחילת הלחימה: 1,700 עצורים שוחררו מתוך ה-3,000 שנעצרו
כ-1,160 עצורים מוחזקים בבתי כלא ביטחוניים של שב"ס - כלא עופר, קציעות וכלא נפחא. בשדה תימן מוחזקים 139 עצורים וישנם כמה עשרות מחבלים שמוחזקים במתקני שב"כ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחבלים עזה נוח'בה חמאס מלחמה צהל עצורים דרום
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

יותר מ-3,000 מחבלים וחשודים בפעילות טרור מעזה נעצרו על ידי כוחות הביטחון מאז 7 באוקטובר, גם בשטחי העוטף וגם בתמרון הקרקעי של צה"ל ברצועת עזה. מאז החלה המלחמה בעזה, גורמי הביטחון החזירו לרצועה כ-1,700 עצורים.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

העצורים כולם נלקחים למתקן הכליאה של צה"ל בשדה תימן סמוך לבאר שבע. שדה תימן, מוגדר כמתקן כליאה זמני, שבו צה"ל ושב"כ מחזיקים מחבלים וחשודים לצורכי חקירה ראשונית, לתקופה של עד שבועיים. העבירה שמיוחסת לאותם עצורים היא: "לוחמים בלתי חוקיים".

בחודש אפריל העביר צה"ל 500 עצורים משדה תימן, לכלא עופר של שב"ס, אחרי ששב"ס פינו מקומות כליאה, והעבירו עצורים שנעצרו ביהודה ושומרון לכלא קציעות. כיום יש כ-1,160 עצורים מוחזקים בבתי כלא ביטחוניים של שב"ס: כלא עופר, קציעות וכלא נפחא.

כיום צה"ל מחזיק בשדה תימן 139 עצורים: 94 שנמצאים במתקן הצבאי שבועות ארוכים ועוד 45 עצורים שהובאו למתקן בשבוע האחרון. יש גם כמה עשרות מחבלים שמוחזקים במתקנים שב"כ - מחבלים ועצורים בעלי ערך מודיעיני רב ובכירים בארגוני הטרור ברצועה.

 

הפופולריים