שחרור מנהל בית החולים

בניגוד לטענת הדרג המדיני - הקבינט ידע על ההחלטה לשחרר מחבלים לעזה

הקבינט המדיני ביטחוני ידע על ההחלטה לשחרר מחבלים לעזה
ראש השב"כ בר בדיון הקבינט האחרון: "אנחנו נדרשים לבצע כמות מעצרים גדולה, אבל כמעט מידי יום חלק מהם מתבטלים ברקע המצוקה במקומות הכליאה" • לאחר שחרור מנהל בית החולים שיפא מלשכת ראש הממשלה נמסר: "ההחלטה על שחרור מנהל שיפא התקבלה ללא ידיעת הדרג המדיני או ראשי הארגונים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנהל בית החולים שיפא משתחרר ממעצר
מנהל בית החולים שיפא משתחרר ממעצר צילום: .

עשרות עזתים שוחררו היום (שני) ובהם גם מנהל בית החולים שיפא מוחמד אבו סלמיה. בית החולים שיפא, לפי צה"ל ומערכת הביטחון, שימש "תשתית טרור" במשך שנים, ואף הובאו אליו חטופים. מלשכת ראש הממשלה נמסר: "ההחלטה על שחרור מנהל שיפא התקבלה ללא ידיעת הדרג המדיני או ראשי הארגונים".

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בניגוד לטענת הדרג המדיני, הקבינט המדיני ביטחוני ידע על החלטת השחרור ההמוני לעזה. בדיון הקבינט שהתקיים ביום חמישי האחרון, התריע ראש השב"כ רונן בר בפני שרי הקבינט על השחרור המתקרב: "נוכח האיום הביטחוני אנחנו נדרשים לבצע כמות מעצרים גדולה, אבל כמעט מידי יום חלק מהם מתבטלים ברקע המצוקה במקומות הכליאה".

לפי שרים שנכחו בקבינט, בר סיפר כי בימים הקרוב צפויים לשחרר אסירים בכמות גדולה, אך הקבינט לא ניסה להפוך את ההחלטה. משב"כ נמסר בתגובה: "איננו מתייחסים לנאמר בדיונים סגורים ומצרים על הדלפות אלה".

בניגוד לטענת נתניהו מהבוקר ששחרור המחבלים בוצע בעקבות הדיונים בבג"ץ, המדינה הודיעה בתגובתה לבג"ץ שקידום החזרת מתקן שדה תימן למתקן מיון זמני החל עוד לפני הגשת העתירה.

בניגוד לטענת בן גביר ששחרור מנהל שיפא בוצע לא בגלל העומס בבתי הכלא, בתגובה לבג"ץ הודיע בן גביר בחודש שעבר שהוא לא מוכן לקבל את עמדת המדינה שהשב"ס יקלוט 200 עצורים נוספים משדה תימן כי השב"ס לא מסוגל לקלוט עוד עצורים בשל העומס האדיר.

תיעוד: תא מעצרו של מנהל בית החולים שיפא הבוקר

מלשכת ראש הממשלה על שחרור מנהל בית החולים שיפא לעזה נמסר: "שחרורו הוא תקלה חמורה וכשל מוסרי. איש זה, שתחת אחריותו נרצחו והוחזקו חטופינו, מקומו בכלא. כבר בשעות הבוקר הנחה ראש הממשלה לבצע בירור יסודי כיצד קרה הדבר, ראש השב"כ יציג את מסקנות התחקיר ביממה הקרובה".

עוד מסרה לשכת ראש הממשלה: "כדי שתקלה כזו לא תקרה שוב, הנחה רה"מ על הקמת צוות שיבחן ויאשר את זהות העצירים שחקירתם הסתיימה טרם שחרורם. הצוות יכלול נציגים של משרד הביטחון, צה"ל, השב"כ והמל"ל".

הפופולריים