הותר לפרסום

רב סרן אייל אבניאון ורס"ר נדב אלחנן נולר נפלו בתקרית במרכז רצועת עזה

רס"ן אייל אבניאון ורס"ר נדב נולר נפלו בתקרית ברצועת עזה
רכב שבו נסעו הלוחמים עלה על מטען במרכז הרצועה. הלוחמים ככל הנראה לא נפגעו מהמטען, והתחקיר הראשוני עודנו מתנהל. ייתכן שנפגעו בעקבות תקלה בטנק שעמד סמוך והשיב בירי. באירוע נפצעו עוד 11 לוחמים, בהם 1 קשה, 3 בינוני והיתר קל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רס"ר (מיל') נדב אלחנן נולר ז”ל ורס”ן (במיל') אייל אבניאון
רס"ר (מיל') נדב אלחנן נולר ז”ל ורס”ן (במיל') אייל אבניאון צילום: דובר צה"ל

צה"ל התיר היום (שלישי) לפרסם כי רב סרן במילואים אייל אבניאון, בן 25 מהוד השרון, סגן מפקד פלוגה בגדוד 121, ורב סמל ראשון במילואים נדב אלחנן נולר, בן 30 מירושלים, נפלו בתקרית במרכז רצועת עזה. בתקרית נפצעו עוד 11 לוחמים, בהם אחד קשה, שלושה באורח בינוני והשאר קל. מספר החללים שנפלו במלחמה עלה ל-674.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת הנופלים והנופלות מתחילת המלחמה

התקרית התרחשה אתמול בלילה לקראת חצות, כשרכב שבו נסעו הלוחמים בפעילות יזומה, עלה על מטען במרכז הרצועה לא הרחק מציר נצרים, שנמצא בשליטת אוגדה 99 של צה"ל. הלוחמים ככל הנראה לא נפגעו מהמטען.

התחקיר הראשוני עודנו מתנהל בצה"ל ונבדק ממה בדיוק נפגעו הלוחמים - ייתכן שנפגעו שבעקבות תקלה בטנק שעמד סמוך והשיב בירי. התקלה בטנק, שנבדקת בין השאר היא "פיצוץ קנה"- תקלה די נדירה, שיכולה להיגרם מקנה לא נקי או שהיה חסום.

בגלל כמות הנפגעים, בצה"ל הכריזו אר"ן, אירוע רב נפגעים, והקפיצו כוחות חילוץ רבים מיחידה 669 ומהאוגדה. במקביל כלי טיס של חיל האוויר תקפו באזור כדי לבודד את הגזרה ולמנוע התקרבות של מחבלים. בנוסף, לוחם מגדוד 52, חטיבה 401, נפצע באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה מירי נ"ט.

אתמול נפל רס"ל יהודה גטו, בן 22 מפרדס חנה כרכור, בפעילות מבצעית בטולכרם. גטו היה נהג מבצעי. באירוע בו נפל רס"ל יהודה גטו, נפצע באורח קשה לוחם מחטיבת הקומנדו. רכב הפנתר שבו נסעו השניים עלה על מטען חבלה במחנה הפליטים נור א שמס, בפאתי טולכרם.

צה"ל הודיע אתמול גם כי לוחם חטיבת הנח"ל, סמל אורי יצחק חדד, בן 21 מבאר שבע, נפל בדרום רצועת עזה. סמוך לשעה 07:15 בבוקר, לוחמים מגדוד 931 של חטיבת הנח"ל, תחת צוות הקרב של חטיבה 12, יצאו לסריקות בשכונת דהנייה מדרום לרפיח. במהלך סריקה של פיר מנהרה, הופעל על הלוחמים מטען, שהוביל לנפילתו של סמל חדד ולפציעתם של עוד תשעה לוחמים.

הפופולריים