תיעוד: נהג פלסטיני התנגש ברכב ישראלי ליד ניל"י - ושדד אותו

תיעוד: נהג פלסטיני התנגש ברכב ליד ניל"י - ושדד אותו
הנהגת הישראלית עצרה בצד כי חשבה שמדובר בתאונת דרכים, ונתלתה על הרכב עד שנפלה על הקרקע ונפצעה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שוד
שוד צילום: 27א

שוד אלים התרחש הבוקר (רביעי) ליד ניל"י בכביש 446, שבו נהג ‏פלסטיני התנגש ברכב ישראלי. הנהגת ‏הישראלית, בת 26 שנהגה לבדה, עצרה בצד כי חשבה שזאת תאונה. הפלסטיני נכנס לרכבה וברח איתו. היא נתלתה על הרכב הנוסע בניסיון לעצור את גניבתו, ובסוף הוטחה על הכביש ונפצעה קל.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

צפו בתיעוד: 

מדובר בשיטה קבועה של שודדי רכבים פלסטיני - להתנגש ברכב הישראלי ככה שהנהג יחשוב שמדובר בתאונה קלה, יעצור בצד ואז ישדדו אותו. 

בפברואר האחרון, המשטרה פרסמה פרטים על שוד מזוין שהתרחש בירושלים לפני כחודש, במהלכו חשודים ממזרח העיר כפתו זוג לעיני בנם הפעוט, גנבו רכב יוקרה ודרסו שוטר במהלך מרדף. על פי החשד, בבוקר האירוע שני הצעירים רכשו מאפים ביום האירוע והגיעו לבית במתחם "הולילנד" שבשכונת רמת שרת בעיר בטענה שהם שליחים.

לאחר שנכנסו החשודים לדירה, הם תקפו את הזוג שמתגורר בבית באלימות ובאיומי נשק וכפתו אותם, כשבנם הצעיר עד למתרחש לאורך כל העת. לאחר מכן אספו וגנבו רכוש מהדירה - בין השאר מפתחות לרכב יוקרה שבבעלות המשפחה, ונמלטו מהמקום. שניים מהחשודים סחטו מהזוג הכפות את הקוד לרכב, בזמן שהשניים האחרים וידאו כי נמסר הקוד הנכון כשהם בחניון הבניין. מכונית היוקרה אותרה זמן קצר לאחר מכן, כשאחד החשודים נוהג בה ליד גן סאקר בעיר. שוטר ניסה לחסום את דרכו של כלי הרכב וניגש אליו כדי לעצור את החשוד.

הנהג, בן 18 ממזרח ירושלים, המשיך בנסיעה ודרס את השוטר. בתגובה, השוטר ירה לעברו ועצר אותו כשהוא פצוע באורח בינוני עם פגיעות ברגליו. מאוחר יותר, חשוד נוסף שהספיק להימלט מהרכב נעצר גם הוא. מחקירת המשטרה עלה כי ימים ספורים לפני השוד מספר מעורבים באירוע התכנסו כדי לתכננו - ואף סיירו במתחם כדי לאסוף מידע. בסוף השבוע האחרון ובתום החקירה, הוגשה הצהרת תובע נגד שלושה חשודים מטעם פרקליטות ירושלים - וכתב אישום נגדם צפוי להיות מוגש כבר בימים הקרובים. במשך כל החקירה, שהו החשודים במעצר.

הפופולריים