נדקר ונטרל את המחבל

סמל אלכסנדר יקימינסקי נפל בפיגוע בכרמיאל: "חיכינו שיבוא מחר הביתה"

סמל אלכסנדר יקימינסקי נפל בפיגוע בכרמיאל: "חיכינו לו"
אימו לכאן חדשות: "הוא אמר שהוא לוקח את הרכב לטיפול בכרמיאל, שלחתי לו הודעה, התקשרתי והוא לא ענה. קיבלתי טלפון שהוא במיון והבנתי". המחבל, ערבי-ישראלי, הגיע לקניון, דקר את אלכסנדר וחברו וניסה לברוח, אך הם הצליחו לנטרל אותו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סמל אלכסנדר יקימינסקי
סמל אלכסנדר יקימינסקי צילום: באדיבות המשפחה

סמל אלכסנדר יקימינסקי, בן 19 מנהריה, נהג משא כבד בגדוד 71, חטיבה 188, נפל בפיגוע הדקירה בקניון בכרמיאל. אלכסנדר הותיר אחריו הורים ואח קטן, איליה, בן 11. בפיגוע נפצע באורח קשה לוחם נוסף מהמגדוד.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

אימו של אלכסנדר, אולגה, סיפרה לכאן חדשות: "הוא ילד מקסים, אהבו אותו מגיל הכי קטן". אולגה הוסיפה שהוא התגייס באוגוסט ושירת בצפון: "חיכינו לו שייצא מחר, הוא היה שבועיים בבסיס".

אימו של אלכסנדר הוסיפה כי "אתמול קיבלתי הודעה ממנו בערב 'יש לנו טיפול לאוטו בכרמיאל'. שלחתי לו היום הודעה מה שלומך והתקשרתי והוא לא ענה. ואז קיבלתי הודעה שהוא נקלט במיון, הבנתי ורצתי לשם".

בתיעוד ממצלמות אבטחה של חנות בגדים בקניון, המחבל נראה כשהוא דוקר את אלכסנדר וחברו ומנסה להימלט. מיד לאחר הדקירה, שני החיילים נראים כשהם דולקים אחריו ויורים לעברו. 

המחבל, ערבי-ישראלי תושב היישוב נחף, נורה ונוטרל, ומותו נקבע במקום. אימו ששהתה בזירה נעצרה על ידי כוחות הביטחון. אחותו של המחבל שעובדת בקניון טענה: "התקשרתי להגיד לו שמישהו מציק לי, זה לא פיגוע לאומני". 

הפופולריים