אחרי הביקורת

שחרור מנהל שיפא: בכיר בשב"כ קיבל הערה פיקודית

שחרור מנהל שיפא: בכיר בשב"כ קיבל הערה פיקודית
בתחקיר של שב"כ נכתב: "אין כשל ערכי או מוסרי. נכפה על שב"כ להחליט מי משוחרר כי אין מקומות כליאה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מנהל בית החולים שיפא משתחרר ממעצר
מנהל בית החולים שיפא משתחרר ממעצר צילום: .

ראש השב"כ רונן בר הציג היום (רביעי) לראש הממשלה בנימין נתניהו את ממצאי התחקיר על שחרורו של מנהל בית החולים שיפא, מוחמד אבו סלמיה. במסגרת התחקיר, נתן ראש השב"כ למנהל בכיר בארגון, שהיה מעורב בהליך השחרור, הערה פיקודית.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

על פי השב"כ, בארגון נעשו התאמות, והופקו לקחים בכל הקשור לשחרור עצורים עזתים ואישור שמות אסירים שמשוחררים לאור מצוקת מקומות הכליאה.

בתחקיר של שב"כ נכתב: "אין כשל ערכי או מוסרי. יש פה צורך מדינתי, במסגרתו נכפה על שב"כ להחליט מי משוחרר כי אין מקומות כליאה. מנהל שיפא עמד בתבחינים של מסוכנות. טעות בשיקול דעת לא לקחה בחשבון היבטים נוספים. על כך קיבל אותו מנהל בכיר הערה פיקודית".

ראש השב"כ גם הוא לא ידע את זהותם של מי המשוחררים לעזה. כך פורסם אתמול בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. על פי הפרסום, ההחלטה התקבלה בדרג נמוך יותר. ישראל שחררה ביום שני את מנהל בית החולים "שיפא", שנעצר לפני יותר מחצי שנה. לפי צה"ל ומערכת הביטחון, בית החולים שלו שימש "תשתית טרור" במשך שנים ובו פעלו מחבלים.

השחרור הוביל לגלגולי האשמות בין הדרג המדיני לביטחוני. בכיר בקואליציה האשים את שב"כ וצה"ל על כך שלא התייעצו, או לכל הפחות עדכנו מראש את הדרג המדיני. בשב"כ התייחסו להאשמות ומסרו: "זה כשנה מתריע שירות הביטחון הכללי בכל פורום אפשרי, בכתב ובעל פה, על מצוקת הכליאה".

הפופולריים