חוק הגיוס

מאמץ צה"ל לגיוס חרדים: המסרים של ראש אכ"א בשיחות סגורות

מאמץ צה"ל לגיוס חרדים: המסרים של ראש אכ"א בשיחות סגורות
אלוף יניב עשור העביר לחרדים מסרים בשיחות סגורות: "מבטיח שמי שמתגייס חרדי ישתחרר חרדי; נביא לחטיבה החרדית מח"ט חרדי לאומי" • בכאן 11 פורסם אתמול שצה"ל ביקש ממס הכנסה נתונים על תלמידי ישיבות שעובדים - כדי לגייסם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיים גולדברג, פלאש 90
צילום: חיים גולדברג, פלאש 90

צה"ל עושה מאמצים לגייס אלפי צעירים חרדים, כפי שהוטל עליו. בחדשות הערב בכאן 11 דווח היום (רביעי) על המסרים שמעביר ראש אכ"א, אלוף יניב עשור, לחרדים בשיחות סגורות - לקראת מימוש תכנית הצבא לגייס אלפי צעירים בשנה הקרובה. 

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

בין המסרים של ראש אכ"א: "הצבא כבר לא כור היתוך של החברה הישראלית, אני מבטיח שמי שייכנס חרדי יישאר חרדי. על הליכי מיון נפרדים אני לא שואל את בג"ץ, צה"ל מחליט בנושא הזה". עוד התחייב אלוף עשור: "נביא לחטיבה החרדית מח"ט חרדי לאומי ובהמשך יהיה כבר מח"ט חרדי".

"לא רק המגזר החרדי, מפחד מצה"ל - גם אנחנו מפחדים מגיוס המוני של חרדים", הוסיף ראש אכ"א. הוא גם עדכן שצה"ל ייתחשב במיקום הגאוגרפי של חיילים חרדים, בניגוד לנוהל הקיים. צעיר חרדי שגר במרכז יוכל לשרת ביהודה ושומרון. צעד זה מגיע במטרה לרכך את ההתנגדות מצד המתגייסים המיועדים.

עשור התייחס גם לפרסום אתמול בכאן חדשות ואמר: "ביקשנו נתונים מביטוח לאומי על משכורות של חרדים, הם לא ששים להביא לנו אותם". צה"ל צפוי להתחבר בקרוב למערכת המחשוב של הביטוח הלאומי, כך שיוכל לקבל את הנתונים המדויקים על צעירים בגילאי 18-26 שעובדים, וגם על היקף המשרה שלהם.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הדברים לא נאמרו על ידי ראש אכא".

צה"ל החל לאסוף נתונים ממס הכנסה על צעירים חרדים בגיל גיוס שעובדים ומונפק להם תלוש שכר. כך פורסם אתמול לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. בצבא מתכננים בשלב הראשון לשלוח צווי גיוס לצעירים החרדים הללו. בצה"ל ינסו לעמוד ביעד הראשוני של גיוס 3,000 חרדים השנה מבלי לייצר עימות חזיתי מול הישיבות.

הפופולריים