תיעוד: מחבלי חמאס מכים עזתים כי "גנבו" מזון ממחסן סיוע

תיעוד: מחבלי חמאס מכים עזתים כי "גנבו" מזון ממחסן סיוע
דובר צהל בערבית אל"מ אביחי אדרעי פרסם את התיעוד בחשבון ה-X שלו. בתיעוד נראים מחבלי חמאס מרססים על גב של אחד מהעזתים את המילה "גנב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד: פעילי חמאס מכים אזרחים עזתים
תיעוד: פעילי חמאס מכים אזרחים עזתים צילום: דובר צה"ל

דובר צהל בערבית אל"מ אביחי אדרעי פרסם היום (שישי) תיעוד של אנשי חמאס מכים עזתים ומרססים על גב של אחד מהם את המילה "גנב", אחרי שניסה לקחת ממזון ממחסן סיוע הומניטרי.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

 

תיעוד מאזור רפיח שפורסם בחודש מרץ מראה חמושים של חמאס על משאיות סיוע הומניטרי, שהיו אמורות להגיע לתושבי עזה. כך פורסם הערב (ראשון) ב"חדשות הערב" בכאן 11. במטרה לצמצם את המראות הללו בצפון הרצועה, אישרו בשבוע שעבר שרי הקבינט פיילוט להכנסת סיוע הומניטרי מישראלי ישירות אל צפון הרצועה, אך מהלך זה טרם יצא לפועל.

במסמך שהעבירה המדינה לבג"ץ נחשפו הצעדים שנוקטת המדינה כדי לאפשר העברת סיוע הומניטרי לשטח הרצועה. לפי עיקרי המסמך שפורסמו לפני כחודש בכאן חדשות, ישראל קידמה העברת מיליוני ליטרים של דלק לרצועה ומאות משאיות סיוע.

מאז חזרתו של מעבר כרם שלום לפעילות - עברו בו 1,364 משאיות המכילות סיוע הומניטרי ממצרים. מאמצע חודש מאי, ישראל מאפשרת הכנסת סחורות לשטח הרצועה גם באמצעות הסקטור הפרטי. כמו כן, המסמך חשף כי בחודש מאי נכנסו 2,165,780 ליטרים של דלק לעזה, וכי ישראל הזמינה עבודות תיקונים בחלק מסוים בציר פילדלפי מול קבלן פלסטיני, כדי להקל על מעבר הסחורות.

 

 

הפופולריים