פרטים חדשים

חקירת רצח המחבל: החשוד סהר אופיר - לא מעורב במעשה ויואשם בגניבת אמל"ח

חקירת רצח המחבל: החשוד סהר אופיר - לא מעורב במעשה
אמנם בימ"ר ת"א לא האמינו שצפוי להיות מוגש כתב אישום נגד סהר, אך הוא עדיין חשוד בגניבת אמצעי לחימה, לאחר שבביתו אותרו אקדח ורובה אם-16. אופיר הכחיש את עבירת הביזה, ופרקליטו טען שיש ברשותו היתר להחזיק באביזרים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יס דוקו
צילום: יס דוקו

בימ"ר תל אביב הגיעו היום (שבת) למסקנה כי אחד משלושת החשודים בפרשת רצח המחבל, סהר אופיר, אינו מעורב בהריגת המחבל העזתי ולא צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום. יחד עם זאת, אופיר עדיין חשוד בגניבת אמצעי לחימה. זאת לאחר שלטענת המשטרה בחיפוש בביתו אותרו אקדח ורובה אם-16.

> הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

אופיר הכחיש את עבירת ביזת אמצעי הלחימה. פרקליטו עורך הדין חיים שרייבהנד הכחיש כי נתפסו אצלו רובה ואקדח וטען שהאביזרים שנתפסו הוחזקו אצלו בהיתר וכבר הוחזרו לו בעבר על ידי בית המשפט.

לפי החשד המעורבים הרגו מחבל שלא היה שייך לכוחות הנוח'בה לאחר שחדר לשטח ישראל ב-7 באוקטובר, שכבר היה עצור ולא נשקפה ממנו סכנה. בימים האחרונים מתחזקות הראיות ביחידת חקירות ומודיעין במחוז תל אביב נגד שניים מהחשודים. במקביל, נחלשות הראיות נגד החשוד השלישי - סהר אופיר.

החקירה נפתחה בהנחיית הפרקליטות, וגורם במערכת אכיפת החוק טען שישנה הסתה ברשתות נגד שוטרים ופרקליטים שקשורים לחקירה. "אנחנו מודאגים מאוד", אמר הגורם. בנוסף, המעורבים חשודים גם בגניבת אמצעי לחימה, בהם אמצעים שנלקחו מלוחמי היחידה הלאומית ללוחמה בטרור, שנפלו ביום הטבח.

בתוך כך, כשהמשטרה ביקשה את הארכת מעצרו של אחד החשודים השבוע, היא לא הציגה חשד כזה, אלא רק את החשד לרצח. החשודים הינם אזרחים ולא מדובר בחיילי שירות סדיר או מילואים. לפי החשד, בימים שלאחר 7 באוקטובר, שניים מהם שהו בנגב ולקחו מחבל בשבי. הם חשודים שכפתו אותו והרגו אותו לאחר מכן. בית המשפט הטיל צו איסור פרסום על זהותם עד להודעה אחרת.

מהשר לביטחון לאומי איתמר בן גביר נמסר בתגובה: "פרקליט המדינה שהחל לפעול כדי לחקור אותי בחשד ל'הסתה' נגד תושבי עזה, הוא גם זה שהורה על החקירה המטורללת בפועל נגד שלושה לוחמים גיבורים שב-7 באוקטובר יצאו להילחם בתופת בעוטף, וכעת חשודים על ידי איסמן ב'רצח' מחבל נוח'בה. מוטב לפרקליט המדינה להיזכר שהוא פרקליטה של מדינת ישראל, ולא של אויביה".

עורך הדין טל גבאי ועורך הדין יהודה פריד, המייצגים את החשוד השני, זה שבמשטרה האמינו כי התחזקו החשדות נגדו על עבירת הרצח אמרו: "נראה שהמשטרה נבהלה מהביקורת המוצדקת שחטפה ב-48 שעות האחרונות ובחרה לשטות בכלי התקשרות ולטעון שהמחבל הוא בכלל לא מחבל אלא עזתי תמים, ואילו הלקוח שלנו אינו גיבור ישראל אלא עבריין אמל"ח".

עוד מסרו השניים: "הבעיה היא שמשטרה הצהירה ההפך בדיונים שהתקיימו בבית המשפט. המשטרה הצהירה לפרוטוקול שהלקוח שלנו הוא גיבור ישראל שהציל בהיותו מתנדב באיחוד והצלה עשרות יהודים והוסיפה וציינה שהרצח המיוחס לו הוא של מחבל נוחבה נתעב. כאמור החלטות בית המשפט על השחרור ממעצר מדברות בעד עצמן. הלקוח שלנו הוא סמל לגבורה ולרוח הישראלית ולא ניתן לאף אחד להפוך את היוצרות".

הפופולריים