כאן רשת ב

סהר אופיר שנחקר בחשד לרצח מחבל: לא הייתי באירוע, זה ניסיון נקמה

סהר נחשד שרצח מחבל: לא הייתי באירוע, זה ניסיון נקמה
סהר בריאיון לקלמן ליברמן: "מישהו זרק את השם שלי כי דיווחתי על גניבת נשק מלוחם ימ"מ, רוב היום מצלמת הווסט שלי צילמה" | הריאיון המלא
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סהר אופיר שנחקר בחשד שרצח מחבל ב-7 באוקטובר
סהר אופיר שנחקר בחשד שרצח מחבל ב-7 באוקטובר צילום: -

לאחר שהגיעו במשטרה למסקנה כי סהר אופיר, שנחקר בחשד לרצח מחבל בימים שלאחר טבח 7 באוקטובר, אינו מעורב באירוע ולא צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום, היום (ראשון) סיפר סהר את סיפורו ואיך התחילו החשדות נגדו בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב.

סהר סיפר כי הוא לא היה באירוע ולטענתו "זה ניסיון נקמה על כך שדיווחתי שהנאשם גנב נשק של הימ"מ".

האזינו לריאיון עם סהר

סהר ציין שהסיפור התחיל כשנפתחה חקירה בנושא אמצעי לחימה. "אנחנו פינינו את הלוחמים שלהם תחת אש ועל סמך זה שתיעדנו מהווסט - היו חקירות שלא העלו דבר - לא מצאו אצלי משהו לא בסדר ולא חוקי, גם לגבי הרצח". סהר הסביר כי "בחלק מהמקרים לקחנו נשק מחיילים שנהרגו, לא נמצא אצלי שום דבר משום יחידה, כל טענה כזו שקר וכזב".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

על השבת עצמה סיפר סהר כי "ב-6:30 שמעתי את הטלפון. אני שומר שבת ודיברתי עם חבר והחלטנו לרדת לדרום. נהרגו לידינו ארבעה אנשי ימ"מ, פינינו אותם כי שלא יחטפו אותם לעזה, התקרית הייתה בשער הנגב, וביצענו לחימה בעצימות מאוד גבוהה". סהר, שהוא וחברו שני חיילים משוחררים, הצטרפו ללוחם שהיה בקבע.

עו
עו"ד חיים שרייבהנד שמייצג את סהר אופיר

"המשכנו על ציר 232 לכיוון כפר עזה, ב-14:00 הגענו לקיבוץ, היה בלגן מטורף, לחימה קשה ואגרסיבית. עמדו מולנו כוחות שידעו מה הם עושים. לוחמים מצויינים נפלו לידינו", סיפר סהר, והוסיף כי "אנחנו שלושה אנשים ונלחמים בלא מעט זירות, עצרנו מחבלים בחיים והעברתי לחוקרי השב"כ".

על התקרית, שבה נחשד, סיפר סהר כי "לא הייתי בסיטואציה כזו, מישהו זרק את השם שלי - עובדתית לא הייתי באירוע כזה". לדבריו, רוב היום מצלמת הווסט צילמה - "יש מי שיכול לתמוך בגרסה שלי, המיקום שטענו שהיה האירוע לא נכחתי בו". סהר טען כי "הבחור שמואשם פגש אותי ביום אחר, הוא לא אחד מהשלושה שנלחמתי לצידם, והוא לא מכחיש שלא הייתי באירוע".

סהר לא הכיר את הנאשם לפני הטבח. "אנחנו מכירים מ-8 באוקוובר - זה ניסיון לנקמה על זה שדיווחתי שהוא גנב נשק של הימ"מ. המשטרה תפסה אצלו רובה ואמצעי לחימה".

יחד עם זאת, אופיר עדיין חשוד בגניבת אמצעי לחימה. זאת לאחר שלטענת המשטרה בחיפוש בביתו אותרו אקדח ורובה אם-16. אופיר הכחיש את עבירת ביזת אמצעי הלחימה. פרקליטו עורך הדין חיים שרייבהנד הכחיש כי נתפסו אצלו רובה ואקדח וטען שהאביזרים שנתפסו הוחזקו אצלו בהיתר וכבר הוחזרו לו בעבר על ידי בית המשפט.

לפי החשד המעורבים הרגו מחבל שלא היה שייך לכוחות הנוח'בה לאחר שחדר לשטח ישראל ב-7 באוקטובר, שכבר היה עצור ולא נשקפה ממנו סכנה. בימים האחרונים מתחזקות הראיות ביחידת חקירות ומודיעין במחוז תל אביב נגד שניים מהחשודים. וכאמור, במקביל, נחלשות הראיות נגד החשוד השלישי - סהר אופיר.

הפופולריים