כאן רשת ב

טל נפל מפגיעת צלף: "הרצון לשחרר את החטופים החזיק אותו"

טל נפל מפגיעת צלף: "הרצון לשחרר את החטופים החזיק אותו"
רן ורונית להט, הוריו של רס"ל טל להט שצה"ל התיר הבוקר לפרסום כי נפל בקרב ברצועה, נפרדו מיקירם • להט, בן 21 מכפר סבא, היה לוחם ביחידת מגלן בעוצבת הקומנדו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רב סמל טל להט
רב סמל טל להט צילום: דובר צה"ל

רן ורונית להט, הוריו של רס"ל טל להט שצה"ל התיר הבוקר לפרסום כי נפל בקרב ברצועה, סיפרו היום (רביעי) בריאיון לכאן רשת ב: "לא חשבנו שזה יקרה, הוא היה עסוק בלהרגיע אותנו. מה שהחזיק אותו בעזה זה הרצון לשחרר את החטופים".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

האזינו לריאיון עם הוריו של טל בכאן רשת ב

"אני מאוד עצוב", שיתף אביו רן. "אני יושב בחדר שלו ואני בוכה. הוא הספיק לדבר עם סבתא וסבא שלו ולהרגיע אותם", סיפרה אימו רונית. "אנחנו בתוך ה-30 לאבא שלי שנפטר. על ערש דווי, הוא שאל אם יש עסקה ומה שלומו. כזה הוא היה, גם כשיש לחץ תמיד מוצא את הזמן להיות עם אנשים, לדבר איתם ולחזק אותם".

טל נפל חודשים בודדים לפני שחרורו בחודש דצמבר. "הוא תמיד ניסה לתת לנו הרגשה שזה בטוח, שהם עובדים מאוד מסודר ומקצועי עם הכלבים והרחפנים והסיכון מאוד נמוך. האמת היא שהם נלחמו במשך המון חודשים ומעט נפגעו. יש שניים שנהרגו בצוות המקביל בפלגה", הוסיפו הוריו.

רשימת הנופלים והנופלות מתחילת המלחמה

הוריו סיפרו על כמה אופטימי וחייכן היה טל וכי ראה בשירות בצה"ל משמעות גדולה. "טל נלחם בנחל עוז. לפני חודשיים הציעו לו תפקיד אחר ביחידה, אבל הוא היה צריך לעבוד הכשרה ובגלל זה הוא לא היה מוכן ללכת. הוא אמר שהוא לא יכול לנטוש את החברים שלו שנלחמים ברפיח".

"היו לו הרבה חלומות. היה לו ברור ששום דבר לא יעצור אותו", שיתפו. "הוא כל כך איכותי שזה אובדן גדול לחברה, לא רק לנו. הוא עסק בכל כך הרבה תחומים. גם בצד הרוחני, החלום שלו היה לעבוד בקולנוע. הוא היה מאוד נחוש, חרוץ, עם אינטליגנציה רגשית ולב ענק. הייתה בו חיות מדבקת".

צה"ל התיר היום לפרסום כי רב סמל טל להט, בן 21 מכפר סבא, לוחם ביחידת מגלן, נפל מפגיעת צלף בשכונת רימאל בעזה. בכך מניין חללי צה"ל מתחילת המלחמה עלה ל-681.

הפופולריים