סיפורי הנופלים

אחיו של רס"ן ג'לאא אבראהים שנפל בקרב: "נמשיך את דרכו ונמשיך ללבוש מדים"

אחיו של רס"ן ג'לאא אבראהים: "נמשיך את הדרך שלו"
גזאא אבראהים סיפר בריאיון לכאן רשת ב: "המשפט האחרון שהוא אמר לנו היה - 'צריכים אותי, זאת השעה שלנו. ניפגש בשמחות'"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רס"ן ג'לאא אברהים
רס"ן ג'לאא אברהים צילום: רס"ן ג'לאא אברהים

רס"ן ג'לאא אבראהים, שנפל בקרבות בעזה, יובא היום (שני) למנוחות. אחיו, גזאא אבראהים, סיפר בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב: "אחי הקטנצ'יק ג'לאא, לוחם אמיץ. עם כל הנצחונות שיש לו, בני עוולה הצליחו לירות לעברו טיל נ"ט והוא נפל על ההגנה על המולדת. הסטטיסטיקה לא מדלגת מעל אף אחד ולצערנו זה תורנו. נמשיך את הדרך שלו ונמשיך ללבוש מדים, כולנו מתחת לאלונקה".

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת הנופלים והנופלות מתחילת המלחמה

הוא סיפר: "ג'לאא ילד מוצלח מאוד, בן 25, לנצח יישאר צעיר. הוא תמיד שאף הכי גבוה שיש. לצערינו אנחנו משפחה שמכירה את השכול. שכלנו את סבי בהיתקלות בטולכרם, שם קיבל את תעודת המופת. אבי המשיך את המורשת בגידול בניו - אנחנו 11 ילדים בבית שמבינים שצריך להגן על המולדת".

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

"החינוך שלי, של אחיי ושל ג'לאא הוא שדגל ישראל התנופף אצלנו כל הזמן בבית", גזאא הסביר, "כולנו ידענו מהיום הראשון שנהיה חלק מהגנה על המדינה. אנחנו שישה אחים וחמש אחיות. האחיות מתעסקות בעולם החינוך והאחים כולם בצבא - השניים הגדולים במשטרת ישראל ובמג"ב ואנחנו ארבעה קציני הנדסה. היינו ארבעה 'מוהנדסים', היום לצערי שלושה".

הוא המשיך ושיתף: "קשה לאמא אבל אנחנו תמיד מחזקים אותה. אנחנו עם החיזוק של עם ישראל ואני מקבל אין ספור הודעות. אני שולח חיזוקים לגדוד 601, פלוגה ד' של אחי - שימשיכו לנצח, אנחנו סומכים עליהם, יש להם הרבה במה להתגאות. הם חזקים מתמיד ואנחנו חזקים מתמיד".

על הפעם האחרונה בה פגש את אחיו הוא סיפר: "פגשתי אותו בערב חג הקורבן, הוא ניסה להפתיע את אמא. דקה לפני החג, התבשרנו על תקרית הנמר"ה ונסענו לנחם את המשפחות. ג'לאא הספיק לעבור בבית ולחבק את המשפחה ומאז לא ראינו אותו. המשפט האחרון שהוא אמר לנו היה - 'צריכים אותי, זאת השעה שלנו. אנחנו ניפגש בשמחות'. משם הוא טס לעזה אז חוץ מלאחל לו בהצלחה, אף אחד לא חשב לעצור אותו".

"ג'לאא בזכותי או באשמתי הוא המשיך את הצבא אחרי שנפצע במהלך הכשרתו לקצונה", נזכר. "ישבתי עליו חזק (שיחזור לשרת) למרות שהוא ידע שהוא ימשיך בצבא. אני הייתי בטוח שהוא יגיע להיות מ"פ, וכמובן שהוא קיבל את הזכות כי מגיע לו. מהיום הראשון שלו בתפקיד הוא נכנס ללחימה. אצלנו קוראים לו מ"פ עזה - אין לו משרד, הוא מהיום הראשון על הנמר"ה בעזה".

הפופולריים