דיווח

דיווח: גורמי חמאס בעזה דחקו בהנהגה בחו"ל לקבל עסקה להפסקת אש; "סינוואר לא מודע לכמות האבידות"

גורמי חמאס בעזה דחקו בהנהגה בחו"ל לקבל עסקה
לפי דיווח בסוכנות הידיעות AP, בהתכתבויות של בכירים בזרוע הצבאית ברצועה פנו לראש הלשכה המדינית איסמעיל הנייה וקראו לו לקבל את ההסכם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הריסות בעזה אחר התקפות חיל האוויר
צילום: AP

גורמים רשמיים במזרח התיכון ובארצות הברית סבורים שרמת ההרס ברצועת עזה לאחר תשעה חודשי מלחמה כנראה סייעו לחמאס לרכך את דרישותיו באשר לתנאי הפסקת אש, כך דווח היום (שני) בסוכנות הידיעות AP.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

הערכה זו מגיעה אחרי שבסוף השבוע גורם בחמאס הודיע שבארגון הטרור מסירים את דרישתם להבטחה ישראלית בדבר סיום המלחמה, כחלק מהסכם הפסקת האש.

בתוך כך, לידי סוכנות הידיעות AP הגיעו תכתובות פנימיות של גורמים בתוך חמאס עזה, המבקשים מההנהגה הפוליטית שבחו"ל לקבל את ההצעה להפסקת אש, כפי שזו הוצגה על ידי נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן. אותם אנשים בתכתובות, שנשלחו בחודשים מאי ויוני, ציינו את האבידות בשדה הקרב, והתנאים הנוראיים שיש ברצועה בעקבות המלחמה.

אדם החשוף למודיעין מערבי אמר כי בהנהגת הארגון מבינים שכוחותיהם ספגו אבידות, וזה קירב במעט את חמאס להסכים למתווה הפסקת האש. שני גורמים אמריקנים אומרים כי בממשל האמריקני מודעים לחילוקי הדעות הפנימיים בתוך חמאס, ומעריכים שייתכן וההרס בעזה או לחץ המתווכות הובילו לריכוך בעמדת הארגון בקשר לעסקה.

גורם מזרח תיכוני הראה ל-AP תכתובות של אנשי חמאס, דמויות בכירות מהזרוע הצבאית של הארגון בתוך הרצועה, מבקשים מראש הלשכה המדינית הנייה לקבל את ההסכם, למרות אי רצונו של סינוואר.

באותן הודעות, מלבד ההודאה באבידות הרבות של חמאס וברמת ההרס ברצועה, עולה כי בכירי חמאס שבעזה סבורים שסינוואר לא מודע לכמות האבידות או שאיננו מתקשר עם נציגי המשא ומתן, אשר נמצאים מחוץ לרצועת עזה. חשוב לציין כי ב-AP הבהירו כי הם לא יודעים אם הנייה או מי מאנשי הלשכה המדינית בקטר הגיבו על מסרים הללו. 

דובר חמאס ג'יהאד טאהא הכחיש ל-AP שיש מחלוקות בתוך חמאס.

הפופולריים