המדינה לבג"ץ: שדה תימן ישמש לצורכי חקירה ומיון זמניים בלבד

המדינה לבג"ץ: שדה תימן ישמש לצורכי חקירה ומיון זמניים
ראש הממשלה העביר את עמדתו בתגובה לעתירות שהוגשו בדרישה לסגור את מתקן הכליאה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שדה תימן
צילום: .

מדינת ישראל העבירה הבוקר (שלישי) לבג"ץ את תשובתה בסוגית העתירה לסגירת מתקן הכליאה שדה תימן. על פי עמדת ראש הממשלה, "שדה תימן יישאר פתוח כמתקן שהייה זמנית קצרת טווח לצורכי חקירה ומיון בלבד". כך פורסם היום בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי

בהודעה נכתב כי העצורים שמגיעים למתקן הכליאה, ישהו בו לזמן קצר ומוגבל לפני העברתם למתקני כליאה קבועים. דיון בנושא צפוי להתקיים השבוע, בהשתתפות נציגי הממשלה ומערכת הביטחון.

בהודעת המדינה לבג"ץ צוין כי בימים האחרונים ובעקבות התמרון הצבאי שהתחדש, ישראל עצרה 42 עזתים נוספים שהגיעו למתקן הכליאה בנגב. 

בסוף חודש מאי, הגישה האגודה לזכויות האזרח עתירה לבג"ץ, הדורשת לסגור את מתקן הכליאה. על פי טענות האגודה, במתקן מוחזקים עצורים בתנאים קשים.

בתחילת חודש יוני, ולפני הדיון בעתירה בבג"ץ, הודיעה המדינה על רפורמה בשדה תימן, במסגרתה הוחלט על נקיטת צעדים במטרה לשפר את תנאי הכליאה של העצורים:

  • הקמת מתחם כליאה חדש במחנה "עופר" ששודרגו בו תשתיותיו.
  • ריווח מתקני הכליאה: זאת על ידי קליטת כ-200 אסירים ופיזורם בין מתקני כליאה וכן ריווח "שדה תימן" כך שישארו בו 200 אסירים במקום כ-700. 
  • שדרוג המתקן הרפואי על ידי הקמת מתחם חדש.

מחנה שדה תימן מופעל על ידי צה"ל כמתקן לכליאת חשודים "כלוחמים בלתי חוקיים" מאז תחילת המלחמה, ועל פי טענת התנועה מוחזקים בו כאלף עצורים במתקנים דמויי מכלאות, ללא מיטות או כל ציוד אחר.

הפופולריים