בדרך לגיוס?

בהמלצת צה"ל: גלנט אישר שליחת צווים ראשונים לחרדים בקרוב

בהמלצת צה"ל: גלנט אישר שליחת צווים ראשונים לחרדים בקרוב
שר הביטחון סיכם כי בנוסף לצווים, יעלה במהלך החודש הקרוב קמפיין הסברה ייעודי לאוכלוסייה החרדית המנגיש את מסלולי השירות המותאמים - בהתאם להמלצות "ועדת שקדי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
צילום:

שר הביטחון יואב גלנט אישר היום (שלישי) בתום דיון עם בכירי מערכת הביטחון את המלצת צה"ל להוצאת צו ראשון עבור מועמדים לגיוס מהמגזר החרדי. על פי לשכת גלנט, שליחת הצווים צפויה להתבצע בחודש הקרוב.

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

"מדובר בצורך מבצעי ובסוגייה חברתית מורכבת", נמסר מלשכת גלנט. "יש לפעול לפי עיקרון 'גיוס בהצלחה' על מנת להגיע לשירות משמעותי של בני המגזר החרדי, תוך שמירה על אורח חייהם, וכדי להביא למספר הולך וגדל של מתגייסים בתהליך סדור".

ההחלטה על המהלך התקבלה בתום דיון בנושא שערך שר הביטחון עם בכירי מערכת הביטחון, בהם הרמטכ"ל הרצי הלוי, סגנו אמיר ברעם, האלוף במיל' אליעזר שקדי, ראש אכ״א יניב עשור, הפצ"רית יפעת תומר ירושלמי וסמנכ"ל וראש אגף התכנון במשרד הביטחון איתמר גרף.

בנוסף לשליחת הצווים הוחלט בדיון להעלות לאוויר במהלך החודש הקרוב קמפיין הסברה ייעודי לאוכלוסייה החרדית המנגיש את מסלולי השירות המותאמים עבור החרדים בצה"ל - בהתאם להמלצות "ועדת שקדי".

סגן הרמטכ"ל ברעם הציג אתמול בוועדת חוץ וביטחון את עמדת הצבא בסוגיית גיוס בני ישיבות. על פי ברעם, צה"ל יוכל לגייס רק 4,800 חרדים בשנה הקרובה ובשנה שאחריה. מוקדם יותר היום דיווחנו בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי המשנה ליועצת המשפטית לממשלה גיל לימון השיב: "זה לא תואם את פסק הדין. לפי הפסיקה, הצבא צריך להגדיל את שיעור הגיוס בכל שנה עד לשיעור הגיוס באוכלוסייה הכללית". 

הפופולריים