המאמצים לגיוס חרדים: ראש אכ"א לא הגיע לדיון בוועדת החוץ והביטחון - למרות שכבר אישר הגעה

למרות שאישר הגעה: ראש אכ"א נעדר מדיון ועדת חוץ וביטחון
גם בדיון הקודם בנושא בוועדה אישר אלוף יניב עשור את הגעתו, ולבסוף שלח נציג אחר במקומו. חברי כנסת בוועדה אף העלו חשדות שגלנט הוא זה שמעכב את הגעתו לדיונים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לשכת גיוס
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש אכ"א לא הגיע לדיון היום (שני) בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת שדנה בחוק הגיוס - למרות שכבר אישר הגעה. אלוף יניב עשור הוזמן גם לדיון הקודם, אך ביטל את הגעתו ובמקומו הגיע ראש אג"ת.

 הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחרי הערוץ הרשמי

חברי כנסת בוועדה אף העלו חשדות שגלנט הוא זה שמעכב את הגעתו של ראש אכ"א, האלוף יניב עשור לדיונים.

צה"ל עושה מאמצים לגייס אלפי צעירים חרדים לצה"ל שחוק הגיוס כבר לא חל עליהם, כפי שהוטל עליו. בחדשות הערב בכאן 11 דווח בשבוע שעבר על המסרים שהעביר ראש אכ"א, אלוף יניב עשור, לחרדים בשיחות סגורות - לקראת מימוש תכנית הצבא לגייס אלפי צעירים בשנה הקרובה. 

בין המסרים של ראש אכ"א: "הצבא כבר לא כור היתוך של החברה הישראלית, אני מבטיח שמי שייכנס חרדי יישאר חרדי. על הליכי מיון נפרדים אני לא שואל את בג"ץ, צה"ל מחליט בנושא הזה". עוד התחייב אלוף עשור: "נביא לחטיבה החרדית מח"ט חרדי לאומי ובהמשך יהיה כבר מח"ט חרדי".

"לא רק המגזר החרדי, מפחד מצה"ל - גם אנחנו מפחדים מגיוס המוני של חרדים", הוסיף ראש אכ"א. הוא גם עדכן שצה"ל ייתחשב במיקום הגאוגרפי של חיילים חרדים, בניגוד לנוהל הקיים. צעיר חרדי שגר במרכז יוכל לשרת ביהודה ושומרון. צעד זה מגיע במטרה לרכך את ההתנגדות מצד המתגייסים המיועדים.

בתוך כך, צה"ל החל לאסוף נתונים ממס הכנסה ומביטוח לאומי על צעירים חרדים בגיל גיוס שעובדים ומונפק להם תלוש שכר. כך פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. בצבא מתכננים בשלב הראשון לשלוח צווי גיוס לצעירים החרדים הללו. בצה"ל ינסו לעמוד ביעד הראשוני של גיוס 3,000 חרדים השנה מבלי לייצר עימות חזיתי מול הישיבות.

 

הפופולריים