הדימוי של סגן הרמטכ"ל על הגרעין האיראני: רכב שצריך לחבר

הדימוי של סגן הרמטכ"ל על הגרעין האיראני: רכב שצריך לחבר
האלוף אמיר ברעם טען בדיון סגור בכנסת: "עד היום הצבא דן בשאלות שוטפות של ביטחון, ואילו היום הדיון מתמקד בשאלות הקיומיות של מדינת ישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סגן הרמטכ"ל, אלוף אמיר ברעם
סגן הרמטכ"ל, אלוף אמיר ברעם צילום: אורן בן חקון, פלאש 90

לשידור חי בכאן רשת ב

סגן הרמטכ"ל אלוף אמיר ברעם, התייחס בדיון שנערך השבוע בוועדת חוץ וביטחון בכנסת לנושא הגרעין האיראני והשתמש בדימוי חריג: "מצב הגרעין באיראן הוא כמו מכונית שכל החלקים נמצאים ועכשיו רק צריך לחבר אותם" - כך פורסם הערב (רביעי) בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב עם רן בנימיני וזאב קם. 

הוואטסאפ של כאן חדשות - עקבו אחר הערוץ הרשמי
רשימת שמות החטופים בעזה - והמשוחררים

עוד אמר סגן הרמטכ"ל: "עלינו להיות מסוגלים להילחם בשתי זירות במקביל ולהבין שמדובר במלחמות ארוכות. ושאנחנו יכולים להיות בעימות חזרתי וישיר מול איראן". קרי, ברעם התייחס למתקפת כטב"מים איראנית נוספת שעשויה להתרחש. לטענתו: "עד היום הצבא דן בשאלות שוטפות של ביטחון, ואילו היום הדיון מתמקד בשאלות הקיומיות של מדינת ישראל".

כטב"ם איראני

סגן הרמטכ"ל אף התייחס למצב החברתי בחברה הישראלית: "האויב תופס את המצב החברתי כאן כמצב של קרע ופילוג. אני חושב שהחברה בישראל חזקה אבל ככה האויב תופס אותנו וזה נותן לו יותר כוח", אמר ברעם.

גורם מקומי במזרח סוריה שוחח אתמול עם כאן חדשות ושירטט תמונת מצב מדאיגה על המתרחש בסוריה. לדבריו, בימים האחרונים הגיעו תגבורות של המיליציות הפרו איראניות מעיראק לסוריה. להערכת הגורם, לא מן הנמנע שהתגבורות האלה הן במסגרת ההיערכות של המיליציות לפעול, אם וכאשר תתרחב המערכה בין ישראל לבין חיזבאללה בלבנון.

אותו גורם התריע כי בזמן שישראל עסוקה בחיזבאללה בלבנון, המיליציות הפרו איראניות בסוריה מנצלות זאת כדי להתבסס בשטח ולהתעצם. בהקשר לכך, עדיין יש חטיבות של חיזבאללה הלבנוני שפועלות בסוריה שנסראללה גם יכול לעשות בהן שימוש, אם וכאשר.

הפופולריים