במערכת בתי המשפט מגבים את שקד: "אין לה קשר לחשדות, שמה מוכפש לשווא"

גיבוי חריג לשקד: "אין לה קשר לחשדות"
על רקע פרשת המינוי תמורת מין, בה החשוד המרכזי הוא עו"ד אפי נוה, קיבלה שקד המותקפת גיבוי חריג. הגורמים ציינו: "אם יש מי שמשחית מאחורי הקלעים, הבעיה עם המשחית ולא עם המנגנון"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

גורמים בכירים במערכת בתי המשפט מגבים, בצעד חריג, את שרת המשפטים איילת שקד על רקע פרשת המינוי תמורת מין - "אין לה קשר לחשדות, שמה מוכפש לשווא". כך פורסם הערב (שישי) בחדשות השבוע בכאן 11. הגורמים ציינו כי "אם יש מי שמשחית מאחורי הקלעים, הבעיה עם המשחית ולא עם המנגנון".


אתמול התייחסה שקד לפרשה וטענה כי יש נגדה "מתקפה מצד חברות כנסת מהשמאל". את הדברים אמרה שקד במסגרת כנס המשפט העברי לזכר עורך הדין יעקב וינרוט, על רקע התפטרותו של ראש לשכת עורכי הדין אפי נוה, אשר נחשב לחשוד המרכזי בפרשה.

עוד אמרה שקד בכנס: "בימים האחרונים יש נגדי מתקפה משולחת רסן, שקרית ומסיתה, האשמות שווא ובדיות. חברות הכנסת משמאל שתוקפות אותי עבדו איתי בכנסת יומיום בצורה ישרה והגונה. הן מכירות אותי היטב. אנחנו חלוקות אידיאולוגית, אבל ראיתי בהן חברות לעבודה.

"כולן נשים, וזו האכזבה שלי. הן מנצלות את הפרשה האחרונה לקמפיין פוליטי, אישי ומכוער. המתקפות הפוליטיות משמאל לא ירפו את ידי. אני מתכוונת לכהן כשרת משפטים ארבע שנים נוספות עד שאשלים את המהפכה שבה התחלתי".

בלהב 433 נחקרו השופטת ועורכת הדין שמעורבות בפרשה שמסעירה את מערכת המשפט. במקביל לחקירת השתיים, נגבתה עדות ממתמחה, על רקע חשד נוסף נגד נוה כי סייע לה בתמורה לקיום יחסים אינטימיים. בחדשות השבוע פורסם כי גורמים שמעורים בחקירה אמרו כי עורכת הדין המעורבת, מסרבת להתייחס לטיב הקשר עם נוה וטוענת שלא ביקשה דבר שלא כדין.


על פי החשד, נוה סייע למתמחה לעבור את מבחני ההסמכה של לשכת עורכי הדין בתמורה לקשרים אינטימיים. המתמחה הכחישה כי נוה עזר לה בהגשת עררים לאחר שנכשלה בבחינה או בכל דרך אחרת. המתמחה מסרה את המכשיר הנייד שלה לידי החוקרים ועל פי הסכם, מהנייד יועתקו רק השיחות שקשורות לחשדות. 

במהלך חקירתו של נוה, הטיחו בו החוקרים שורה של התכתבויות מפלילות לכאורה בנוגע לקשר עם החשודות, שהושגו באופן לא חוקי באמצעות פריצה לטלפון הנייד שלו. הוא החליט להשיב לשאלות לגבי ההתכתבויות, למרות הטענה שלא ניתן להשתמש בחומרים הללו. 

הפופולריים