אחרי המזוודות: ישראל תעביר את הכסף הקטרי לעזה בעזרת אונר"א

ישראל תעביר את הכסף הקטרי לעזה באמצעות אונר"א
לפי הפתרון החדש המתגבש תיצור סוכנות האו"ם עבודות זמניות ברצועה לכ-6,000 עזתים מובטלים וקטאר תעביר לשם כך 13 מיליון דולר באישור ישראל. בתוך כך, העיתון הפלסטיני אל-חדת' דיווח מפי מקור בחמאס כי מנגנוני הביטחון ברצועה עצרו באחרונה מספר גדול של משתפי פעולה עם ישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel

אחרי הביקורת על העברת מזוודות הדולרים מקטר לחמאס, בישראל מצאו פתרון אחר להכנסת הכסף לרצועת עזה. זאת, באמצעות עבודות זמניות בעזה שאותן תיצור סוכנות האו"ם לפליטים פלסטינים אונר"א, הפועלת ברצועה. כך פורסם היום (שלישי) בכאן חדשות.

במסגרת הפתרון המתגבש, אונר"א תייצר כבר בימים הקרובים משרות זמניות, שדרכן תעסיק כ- 6,000 עזתים, מרביתם מובטלים בעלי תואר אקדמי. קטאר היא זו שתשלם את המשכורות לאותם עזתים באמצעות פרויקט Cash for work של שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב.


לפי התכנית, קטר תעביר באמצעות אונר"א 13 מיליון דולר לרצועה, באישור ישראל. ראש הממשלה נתניהו טען בעבר, גם פומבית, כי אונר"א צריכה להיסגר ומתח ביקורת על פעילות הארגון. בעקבות הדיווח תקף יאיר לפיד, מספר 2 במפלגת כחול-לבן, את ראש הממשלה: "‏אז עכשיו הכסף הקטרי נכנס לעזה דרך אונר״א. באישור של ביבי. כן, אותו ביבי שקרא לסגור את אונר״א", צייץ לפיד בחשבון הטוויטר שלו.

 


חמאס עצר חשודים בשיתוף פעולה עם ישראל

בתוך כך דיווח העיתון הפלסטיני אל-חדת' מפי מקור בחמאס, כי מנגנוני הביטחון ברצועה עצרו באחרונה מספר גדול של משתפי פעולה עם ישראל, שהעידו כי ישראל מתכננת "להנחית מכה חזקה על עזה", כלשונו. עוד אמר המקור, כי הזרועות הצבאיות של הפלגים ברצועה פרסמו הוראות חדשות לפעילים ולבכירים, ובהם הזהירו אותם משימוש במכשירים חכמים, מקבלת מתנות ומהליכה בלילה ללא ליווי, זאת מתוך חשש מפעולות שתבצע ישראל. המקור הוסיף כי ישראל תנצל אירוע בשטח כדי להתחיל בהתקפות אוויריות בהן יתבצעו התנקשויות בבכירים בפלגים.

הפופולריים