ארה"ב הגדירה את "כוח וגנר" כארגון פשיעה בינלאומי

ארה"ב: "כוח וגנר" - ארגון פשיעה בינלאומי
משרד האוצר האמריקני הטיל על כוח שכירי החרב ובעליו יבגני פריג'וז'ין עיצומים ומגבלות כלכליות. שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן ציין בציוץ על ההחלטה כי "מדינות שמזמינות אליהן פושעים כדי לפתור בעיות ביטחון מוצאות עצמן נשדדות ומוחזקות כבנות ערובה".
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כוח וגנר
צילום: רויטרס

ארצות הברית הגדירה היום (חמישי) את "כוח וגנר", כוח שכירי חרב שפועל בשירות ממשלת רוסיה, כארגון פשיעה בינלאומי. בנוסף משרד האוצר האמריקני הטיל על חייליו ובעליו יבגני פריגוז'ין עיצומים ומגבלות כלכליות. שר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן ציין בציוץ על ההחלטה כי "מדינות שמזמינות אליהן פושעים כדי לפתור בעיות ביטחון מוצאות עצמן נשדדות ומוחזקות כבנות ערובה".

אמש הודיע נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן כי ארצו תשלח 31 טנקים מסוג "אברמס M1" לאוקראינה, שם כבש "כוח וגנר" לפני כשבועיים את העיר סולדאר שבמחוז דונייצק. לדברי ביידן, "אין כל איום התקפי על רוסיה. אם הכוחות הרוסיים יחזרו לרוסיה - המלחמה תסתיים היום". ביידן אף הודיע כי האוקראנים מתכוננים למתקפת נגד משמעותית. זאת, בזמן שבכירים אוקראינים מביעים רצון להחזיר באמצעות כוח צבאי את חצי האי קרים.

מוקדם יותר הודיעה גרמניה כי תספק לאוקראינה טנקים מתקדמים מדגם "ליאופרד 2" ותאפשר למדינות שיש להן טנקים מדגם זה להעבירם גם. אימון הכוחות האוקראיניים יחל בגרמניה בקרוב, והמדינה תספק לוגיסטיקה, תחמושת ותחזוקה. דובר הממשלה בברלין אמר כי בשלב הראשון יועברו לאוקראינה 14 טנקים מהמלאי של גרמניה.

"כוח וגנר" של פריגוז'ין, שהיה הטבח של נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, מורכב מגדודים פרטיים שהוקמו על בסיס האסירים המסוכנים ביותר בבתי הכלא של רוסיה. הדיווחים אודות ביצועי "כוח וגנר" כוללים אכזריות חסרת גבולות ויחס משפיל ומבזה כלפי אוכלוסייה אזרחית אוקראינית.

הפופולריים