"מחכים לך בבית": הוגשה תלונה בטענה לחטיפת איתן בירן לישראל

הוגשה תלונה בטענה לחטיפת איתן בירן לישראל

משפחתו בישראל של בן ה-5, ששרד את אסון הרכבל, על התלונה שהגישה דודתו באיטליה: "הגשמנו את צוואת הוריו - הוא לא נחטף. הוא נמצא בטיפול אינטנסיבי בביה"ח שיבא" • באוגוסט פורסם כי בני המשפחה מנסים להשיבו לארץ ולהעבירו לחזקתם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתן בירן שנפצע קשה באסון הרכבל באיטליה
צילום:

התאונה הטרגית, המחלוקת על המשמורת והטענה לחטיפה לארץ: הבוקר (ראשון) הוגשה תלונה במשטרת מחוז חוף על חטיפתו של איתן בירן בן ה-5, שהוריו ואחיו נהרגו באסון הרכבל באיטליה. התלונה הוגשה על ידי קרוב משפחה של דודתו והאפוטרופוסית שלו, איה בירן נירקו, והועברה למחוז מרכז, שם מתגוררת המשפחה שנטען כי חטפה את הילד מאיטליה.

הערב התייחסה לראשונה משפחתו הישראלית של איתן בירן לטענות ואמרה: "איתן האהוב חזר לישראל לאחר שאיבד את כל משפחתו, כפי שרצו הוריו. מייד עם הגעתו לישראל נמצא איתן בטיפול רפואי אינטנסיבי של צוות רפואי בכיר בבית החולים שיבא, לנוכח מצבו המורכב והרגיש שלא ניתן לפרטם מטעמים מובנים. הבאתו של איתן לישראל נעשתה באופן המגשים את צוואת הוריו, הוא לא נחטף ולא שום דבר מופרך או דומה לכך. הוא נמצא בחיק המשפחה עטוף באהבה וחום כפי שראוי שיהיה לו".

משפחתו של איתן בישראל: "הבאתו לישראל נעשתה באופן המגשים את צוואת הוריו, הוא לא נחטף ולא שום דבר דומה לכך - הוא עטוף באהבה וחום"

נירקו, שהגישה תחילה תלונה במשטרה המקומית על החטיפה לכאורה של איתן לישראל, התראיינה היום לתקשורת האיטלקית, שם סיפרה על החשש לבריאותו הפיזית והנפשית של הילד. כשנשאלה מה יש לה לומר לאיתן ענתה: "מחכים לך בבית". אתמול הגיבה להשמצות נגדה ואמרה: "מכפישים את שמי, מי שעומדת לצידו מהיום הראשון, דוחקת הצידה את האבל והאובדן הפרטי בשבילו. מוחקים את מקום משפחתי בחייו".

אתמול בערב נחת איתן בישראל, אחרי שהוטס על ידי בני משפחתו. על פי טענתה של דודתו, ההטסה נעשתה בניגוד להוראת השופטת באיטליה.

"איתן נחטף בידי משפחה שלא הכירה אותו": המאבק על המשמורת

באוגוסט פורסם כי בני משפחתו הישראלים של אתן בירן מנסים להשיבו לארץ ולהעבירו לחזקתם מידי דודיו מצדה השני של משפחתו, המתגוררים באיטליה. דודתו גלי פרי, אחותה של טל בירן, אמו של איתן שנספתה, כי איתן נחטף: "עצרנו את החיים שלנו בשביל מטרה אחת. איתן כרגע נחטף על ידי משפחה שכלל לא הכירה אותו, שלא הייתה קרובה אליו בשום צורה. הילד הזה עבר טראומה כל כך קשה. טראומה באמת בלתי נתפסת. אנחנו כאן במטרה להראות לאיתן שאנחנו פה, לא ניתן לאנשים להעלים אותנו. אנחנו לנצח נהיה פה".

עו"ד רונן דליהו, המייצג את גלי אמר כי התחילו בהליך משפטי בישראל בנושא אימוץ. רון פרי, בעלה של גלי, הוסיף: "מדובר בהורים ישראלים, המורשת שלהם ישראלית. הם גידלו אותו על ערכים ישראלים והם ייחלו לחזור הביתה. הילד הזה כרגע שבור. לא ייתכן שילד שההורים שלו נסעו לתקופה קצרה מאוד יישאר יחד עם אישה שלא הכירה אותו. מדובר באישה שמגיעה ממשפחה שהתנכלה לטל. היא מנכרת את הילד לחלוטין ממה שנותר ממשפחת אמו. מגיעה אישה ומקבלת חזקה ספק חוקית על הילד הזה, הילד הזה פשוט נחטף. הילד הזה יהיה זכאי להמון כסף בעתיד, אולי זאת הסיבה שהיא עשתה את זה".

איתן עצמו נפצע באורח קשה בתאונת הרכבל הקטלנית שאירעה בחודש מאי בצפון איטליה וגבתה את חייהם של 14 בני אדם. הוא היה הניצול היחיד בתאונה מבני משפחתו שנהרגו - הוריו, עמית וטל בירן, זוג ישראלים שלמדו ועבדו באיטליה, אחיו בן השנתיים תום וסבה וסבתה של אימו שהגיעו לביקור. איתן, שאושפז בבית חולים מקומי, שב להכרה כמה ימים לאחר התאונה ומייד שאל על הוריו. 

הפופולריים