בלי נסיך: המלכה אליזבת חוגגת יום הולדת 95

בלי נסיך: המלכה אליזבת חוגגת יום הולדת 95
כשבועיים לאחר מותו של בעלה הנסיך פיליפ, המלכה פרסמה הצהרה לרגל יום הולדתה: "אף שכמשפחה אנו בתקופה של עצב עמוק, הייתה זו נחמה לכולנו לראות ולשמוע את ההוקרה והכבוד שחלקו לבעלי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המלכה אליזבת, הנסיך פיליפ, וויליאם, 2015
צילום: צילום: אי-פי

כשבועיים לאחר שאיבדה את בעלה, מלכת אנגליה אליזבת השנייה חוגגת היום (רביעי) את יום הולדתה ה-95. המלכה פרסמה הצהרה לתקשורת היום, שבה נכתב: "זכיתי לקבל הרבה איחולים טובים ואני מעריכה זאת מאוד. אף שכמשפחה אנו בתקופה של עצב עמוק, הייתה זו נחמה לכולנו לראות ולשמוע את ההוקרה והכבוד שחלקו לבעלי בממלכה המאוחדת, בחבר העמים ובעולם כולו".

 המלכה אליזבת בהלוויתו של הנסיך פיליפ (צילום: אי-פי)

המלכה הודתה בשמה ובשם המשפחה על התמיכה שהם מקבלים בימים האחרונים והוסיפה: "נגעתם בנו מאוד ואתם ממשיכים להזכיר לנו שלפיליפ הייתה השפעה יוצאת דופן על כל כך הרבה אנשים״. אליזבת הייתה נשואה לנסיך פיליפ במשך 73 שנים, בתמונה בלתי נשכחת מטקס ההלוויה שלו היא תועדה יושבת לבדה בכנסייה. 

 המלכה אליזבת והנסיך פיליפ בביקור בקנדה, 1959 (צילום: אי-פי)

אף שלא מתוכננות חגיגות רשמיות היום ומטח הכבוד בלונדון בוטל זו השנה השנייה, גורם מהארמון מסר: "המלכה לא תהיה לבד". בני משפחה צפויים לבקר אותה בטירת וינדזור, שם היא שוהה מפרוץ מגפת הקורונה. בעבר נסובו שמועות על כך שאחרי שהמלכה תחצה את גיל 95 היא תפרוש מהחיים הציבוריים ותפנה את מקומה לבנה, הנסיך צ'ארלס. דיווחים מאוחרים יותר סתרו את השמועות, וגם הנסיך עצמו הסביר כי כרגע אין שום תוכניות לכך שהמלכה תפרוש.

אליזבת השנייה עומדת בראש הממלכה המאוחדת במשך 69 שנים - הכהונה הארוכה ביותר בתולדותיה. היא מולכת על בריטניה, צפון אירלנד, קנדה, אוסטרליה ושאר מדינות חבר העמים הבריטי.

הפופולריים