ארה"ב: השוטר שירה בג'ייקוב בלייק לא יואשם

ארה"ב: השוטר שירה בג'ייקוב בלייק לא יואשם
השוטר צולם יורה בבלייק, אזרח אפרו-אמריקני שבע פעמים בגבו. הוא נפצע פצעים קשים מהירי ונותר משותק. הירי גרם להפגנות אלימות קשות בעיר והחלטת התביעה עלולה לגרום לחידושן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ייקוב בלייק, שנורה על ידי שוטרים בוויסקונסן
צילום: צילום: מתוך הרשתות החברתיות

התביעה במדינת ויסקונסין הודיעה הלילה (רביעי) כי לא יוגש כתב אישום נגד השוטר שירה בקיץ בג'ייקוב בלייק, האזרח האפרו-אמריקני, בעיר קנושה. השוטר צולם יורה בבלייק שבע פעמים בגבו. הוא נפצע פצעים קשים מהירי ונותר משותק. הירי גרם להפגנות אלימות קשות בעיר והחלטת התביעה עלולה לגרום לחידושן.

בחודש אוגוסט, מהמשטרה המקומית נמסר שהשוטרים הוזעקו למקום האירוע בעקבות דיווח על תקרית משפחתית, אך לא נמסרו פרטים על האירועים שהובילו לירי בבלייק. בתיעוד נראה הגבר צועד לכיוון רכב כשהשוטרים מכוונים לעברו את נשקם. כשהוא פותח את דלת הרכב ונשען פנימה השוטרים יורים בגבו.

הירי גרר מחאות אלימות ברחבי ארצות הברית וכמה בני אדם נהרגו במהלכן. כמו כן, באן בי איי, ליגת הכדורסל בארצות הברית בוטלו כמה משחקים לאחר שהשחקנים סירבו לשחק במחאה על האירוע. הנשיא האמריקני הנבחר, ג'ו ביידן התייחס לירי בבלייק בזמן הקמפיין לנשיאות ואמר כי "שוב אדם שחור נורה על ידי המשטרה, לעיני ילדיו. זה מחליא אותי".

ביידן הוסיף "האם זו המדינה שאנו רוצים להיות? אלימות לא מוצדקת לא תרפא אותנו. עלינו לסיים עם האלימות, להתאחד ולדרוש צדק".

 

הפופולריים