ה-FDA אישר לשימוש חירום את החיסון לקורונה של חברת מודרנה

ה-FDA אישר לשימוש חירום את החיסון של מודרנה
החברה נערכת להפיץ כבר בימים הקרובים שישה מיליון חיסונים בארצות הברית. האישור הגיע יממה לאחר המלצת הוועדה המייעצת למנהל המזון והתרופות האמריקני. במוצאי השבת יתחיל בישראל מבצע החיסונים באופן רשמי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אילוסטרציה חיסון קורונה מודרנה
צילום: צילום: גטי אימג'ס

מנהל המזון והתרופות האמריקני, ה-FDA, אישר הלילה (שישי) לשימוש חירום את החיסון לקורונה של חברת התרופות האמריקנית מודרנה, שבוע לאחר אישור החיסון של חברת פייזר. החיסון אושר לשימוש לבני 18 ומעלה. חברת התרופות נערכת להפיץ כבר בימים הקרובים שישה מיליון חיסונים בארצות הברית. עד סוף השנה תספק לארצות הברית 20 מיליון מנות חיסון ועד סוף השנה הבאה 200 מיליון מנות. עם פרסום ההודעה צייץ נשיא ארצות הברית בטוויטר: "מזל טוב, החיסון של מודרנה זמין מעתה!".

אתמול לפנות בוקר המליצה הוועדה המייעצת ל-FDA לאשר את החיסון לשימוש חירום. ההחלטה התקבלה כמעט פה אחד - 20 חברים תמכו וחבר אחד התנגד. לשם השוואה, בהצבעה על ההחלטה לאשר את החיסון של חברת פייזר היו ארבעה מתנגדים.

ביום ראשון שעבר הודיע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בפתח ישיבת הממשלה השבועית כי ישראל חתמה עם חברת התרופות על הסכם לפיו שישה מיליון חיסונים יגיעו בקרוב למדינה. בחודש שעבר הודיעה חברת התרופות כי הגישה בקשה ל-FDA לאישור החיסון. כמה ימים קודם לכן הודיעה כי החיסון יעיל ב-94.1% ובמקרים החמורים של הנגיף החיסון יעיל ב-100%.

בתוך כך, הנשיא הנבחר ג'ו ביידן ורעייתו יתחסנו נגד קורונה ביום שני הקרוב. סגניתו המיועדת, קאמלה האריס, תקבל את החיסון שבוע אחר כך. אתמול התחסן סגן הנשיא מייק פנס מול המצלמות. יושבת ראש בית הנבחרים ננסי פלוסי מהמפלגה הדמוקרטית ומנהיג הרוב הרפובליקני בסנאט מיץ' מקונל פרסמו בטוויטר תמונות שלהם מתחסנים.

במוצאי השבת יתחיל בישראל באופן רשמי מבצע החיסונים נגד קורונה. כפי שנחשף בכאן חדשות, ראש הממשלה נתניהו ושר הבריאות אדלשטיין יהיו הראשונים להתחסן. השניים צפויים להגיע אל המרכז הרפואי "שיבא" בבית החולים תל השומר ולקבל את החיסון בשידור חי, במטרה לעודד את הציבור להתחסן נגד הנגיף. בתחילת השבוע יגיע תורם של נשיא המדינה ראובן ריבלין, צוותי הרפואה ואוכלוסיות התעדוף.

מסקר שפורסם אתמול ובוצע עבור ארגון רופאי המדינה עולה כי יותר מ-82% מהרופאים הצהירו שבכוונתם להתחסן. בסקר השתתפו 1,132 רופאות ורופאים, והוא בוצע אחרי אישור החיסון של פייזר. יו"ר ארגון רופאי המדינה ד"ר זאב פלדמן אמר בהתייחס לממצאי הסקר כי "להתחסנות הרופאים, הרופאות והצוותים הרפואיים בחיסוני הקורונה משמעות קריטית להצלחת ההתחסנות של אזרחי ישראל והניצחון על מגיפת הקורונה".

הפופולריים