ארה"ב: שוטרים חנקו עצור אפרו-אמריקני וגרמו למותו

ארה"ב: שוטרים חנקו למוות עצור אפרו-אמריקני
ההרוג, דניאל פרוד, סבל מבעיות נפשיות ונעצר ברוצ'סטר בחודש מארס. בתיעוד שפורסם נראים שוטרים מניחים שק על פניו, דוחפים את ראשו כלפי הרצפה במשך יותר משתי דקות - מה שגרם לחניקתו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעצר דניאל פרוד, שנחנק למוות ע"י שוטרים ברוצ'סטר
צילום: News 8 WROC

סרטון שהתפרסם אתמול (רביעי) הציג תיעוד מחודש מארס האחרון, שבו נראים שוטרים בעיר רוצ'סטר שבמדינת ניו יורק מצמידים גבר אפרו-אמריקני לקרקע וחונקים אותו למוות. ההרוג, דניאל פרוד, סבל מבעיות נפשיות, ומעצרו החל לאחר שאחיו הזעיק את השוטרים. פרוד נאזק בעודו שוכב על הרצפה, לאחר מכן השוטרים הניחו שק על פניו ודחפו את ראשו לכיוון הרצפה במשך יותר משתי דקות - מה שגרם לחניקתו. 

 מחאות ברוצ'סטר על מותו של פרוד (צילום: אי-פי)

כעבור שבוע נקבע מותו של פרוד בבית החולים. מדוח נתיחת המוות נקבע כי מותו נגרם בצורה מכוונת מחנק והמשטרה המקומית הודיעה כי היא ממשיכה בחקירת המקרה. פרסום הסרטון גרם לזעם בעיר ולפרוץ מחאות ועימותים בין המשטרה למפגינים. אחיו של פרוד סיפר: "הוא היה חסר הגנה, עירום על הרצפה. המשטרה אזקה אותו. כמה אחים עוד צריכים למות כדי שהחברה תבין שעלינו להפסיק?"

המחאות נגד אלימות משטרתית כלפי אפרו-אמריקנים בארצות הברית הוצתו מחדש לאחר שבליל שלישי נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הגן על הצעיר בן ה-17 שירה למוות בשני מפגינים ופצע אדם נוסף בעיר קנושה שבוויסקונסין לפני כשבוע. בתדרוך לכתבים בבית הלבן אמר הנשיא כי המפגינים בקנושה היו כנראה הורגים את היורה, קייל ריטנהאוס, אלמלא פתח לעברם באש.

לדברי טראמפ: "הוא ניסה להתחמק מהמפגינים ואז הרגיש שהם תוקפים אותו באלימות. אני מניח שהוא היה בצרה גדולה, הוא בוודאי היה נהרג". ריטנהאוס ביצע את הירי בזמן מחאה שפרצה בעיר ברקע הירי בג'ייקוב בלייק - צעיר אפרו-אמריקני שנפצע קשות לאחר שנורה שבע פעמים בגבו על ידי שוטרים מטווח קרוב, בזמן שלא היה חמוש.

הפופולריים