תיעוד: תושבי אומן התעמתו עם חסידים שהגיעו לעיר

תיעוד: תושבי אומן התעמתו עם חסידים בעיר
התקשורת ברוסיה דיווחה כי המקומיים קיימו מחאה נגד הכניסה של החסידים לעיר וכן על הקמת "מתחם לא חוקי" בו הם מתכננים לישון. בשדה התעופה בקייב ממתינים כ-400 חסידים שכניסתם למדינה נמנעה בשל צו הכניסה שהוציא נשיא אוקראינה • ראש עיריית אומן על העימות בין תושבים לחסידים: חוששים לחיים שלנו, לא רוצים פה זרים השנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אומן
צילום: מהפייסבוק

עימות פרץ הבוקר (שישי) בין תושבי אומן לבין חסידי ברסלב שהגיעו לעיר כדי לציין את ראש השנה במקום, כך דווח בתקשורת הרוסית. חסידים שהצליחו להיכנס לאוקראינה בטרם נכנס איסור כניסת הזרים למדינה נתקלו בהפגנה מצד תושבי אומן, חלקם מנעו מהחסידים מלהיכנס לדירות אותן שכרו בעיר. כוחות משטרה חצצו בין הצדדים.

תושבי אומן ניסו גם לעצור את החסידים מהקמת "מתחם לא חוקי" בו הם מתכננים לישון. ראש עיריית אומן התייחס לעימות בין התושבים לחסידים ואמר: חוששים לחיים שלנו, לא רוצים פה זרים השנה.

בנמל התעופה בקייב ממתינים כ-400 חסידים שכניסתם למדינה נמנעה, בעקבות החלטת ממשלת אוקראינה לאסור כניסת אזרחים זרים למדינה החל מחצות. בנוסף, החליטה הממשלה בקייב לדחות את ההחלטה הסופית בנושא בכמה ימים. גורם בממשלת אוקראינה אמר לכאן חדשות: "אנחנו מעוניינים לקבל החלטה מאוזנת, ורוצים לשקול את הדברים". החסידים בנמל אומרים כי אינם יודעים מה יעלה בגורלם: "לא יודעים איפה נעשה שבת".

הפופולריים