דיווח: איראן ניסתה להעלות את רמת הכלור במתקפה על מתקני המים בישראל

דיווח: ניסו להוסיף כלור במתקפה על מתקני המים
הפייננשל טיימס: השינוי ברמת המינרל היה עלול לסכן מאות ואפילו אלפי אזרחים. גורמים ישראלים לעיתון: "התגובה הישראלית שפגעה בנמל בנדר עבאס שבאיראן - תזכורת לכך שאנחנו כאן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתקן התפלה שורק
צילום: צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

מתקפות הסייבר בין ישראל לאיראן: הפייננשל טיימס דיווח הלילה (שני) כי ההאקרים האיראנים שתקפו את מתקני המים בישראל, תכננו להעלות את כמות הכלור במים לרמה שתסכן חיי אדם. על פי הדיווח השינוי ברמת הכלור היה עלול לסכן מאות ואפילו אלפי אזרחים.

גורמים ישראלים אמרו לעיתון כי התגובה הישראלית שפגעה בנמל בנדר עבאס שבאיראן הייתה "מתקפה קטנה, כמו נקישה על הדלת, תזכורת לכך שאנחנו כאן".

 

 

בשבוע שעבר, התייחס ראש מערך הסייבר הלאומי יגאל אונא, למלחמת הסייבר בין איראן לישראל, שהפכה באחרונה לגלויה. הייתה זו הפעם הראשונה שבה גורם רשמי ישראלי התייחס במפורש לפרסומים על כך שאיראן תקפה ב־23 באפריל שורה של מתקני מים בישראל, ואילו על פי ה"וושינגטון פוסט", ישראל בתגובה תקפה כעשרה ימים אחר כך נמל ימי איראני גדול והשביתה אותו למספר ימים.

"לפני כחודש חווינו ניסיון למתקפה על מערכות המים שלנו", אמר אונא בכנס סייברטק דיגיטל. "נזכור את החודש האחרון כנקודת שינוי בהיסטוריה של מלחמות סייבר מודרניות. הניסיון למתקפה על ישראל היה מתואם ומאורגן במטרה לפגוע במערכת המים ההומניטרית שלנו. הצלחנו לבלום ולמנוע את המתקפה אבל אם היא הייתה מצליחה, היינו נאלצים להתמודד עם נזק מסוים לאוכלוסייה האזרחית ואף עם מחסור זמני במים, או ערבוב של כלור או כימיקלים אחרים במינון הלא נכון שיכול היה לגרום לנזק ולאסון".

הרמטכ"ל רב אלוף אביב כוכבי אמר לפני כשבועיים, על רקע מתקפת הסייבר נגד איראן, כי ישראל תמשיך לפעול בכלים צבאיים מגוונים ובשיטות לחימה ייחודיות לפגיעה באויב.

הפופולריים