לקראת יציאה מהאיחוד: הפרלמנט האירופי אישר את הסכם הברקזיט

נפרדים: הפרלמנט האירופי אישר את הסכם הברקזיט
621 חברי פרמנט תמכו, 49 התנגדו. כעת צפויה ממשלתו של ג'ונסון לנסות ולהגיע להסכם סחר חופשי עם 27 המדינות שנותרו באיחוד האירופי. יישומו של הברקזיט יחל מחר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חברי הפרלמנט האירופי, לאחר אישור הסכם הברקזיט 29.01.20
צילום: צילום: אי-פי

הפרלמנט האירופי אישר אתמול בערב (רביעי) סופית את יישום הסכם היציאה של בריטניה מהאיחוד האירופי - הברקזיט. 621 חברי פרמנט תמכו, 49 התנגדו. כעת צפוי ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון לנסות ולהגיע להסכם סחר חופשי עם 27 המדינות שנותרו באיחוד האירופי. יישומו של הברקזיט יחל מחר, ב-31 בינואר.

החודש העביר בית המחוקקים של בריטניה בקריאה שלישית את הצעתו ג'ונסון לעזיבת האיחוד האירופי, ברוב של 330 תומכים מול 231 מתנגדים. באמצע חודש דצמבר התקיימו בבריטניה בחירות לראשות הממשלה, בהן ניצח ג'ונסון. הוא הביס את יריבו ממפלגת הלייבור, ג'רמי קורבין. 

פרישת בריטניה מן האיחוד האירופי הוא תהליך שהחל בשנת 2016 לאחר שמרבית אזרחי הממלכה הצביעו במשאל עם בעד היציאה מן האיחוד. מאז התנהלו מגעים קדחתניים בין לונדון לבין מוסדות האיחוד על תנאי העזיבה. במהלך תקופה זו הוחלפו בדאונינג 10 שני ראשי ממשלה – דיוויד קמרון ותרזה מיי, שניהם סיימו את תפקידם על רקע הברקזיט. כעת נראה שג'ונסון יהיה זה שישלים את המהלך השנוי במחלוקת.

הפופולריים