פרשת המין בקפריסין: מאסר על תנאי לבריטית שטענה כי נאנסה בידי ישראלים

פרשת המין בקפריסין: מאסר על תנאי לבריטית
בית המשפט פסק כי עדותה הייתה עדות שקר וגזר עליה ארבעה חודשים על תנאי למשך שלוש שנים. אתמול אמר גורם בקפריסין לכאן חדשות כי נשיא קפריסין עשוי לחון את הצעירה. כ-50 ישראלים נסעו לקפריסין לחזק את ידיה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קפריסין
צילום: קפריסין

בית המשפט בקפריסין גזר הבוקר (שלישי) ארבעה חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים על הצעירה הבריטית שנקבע כי הגישה תלונת שווא על אונס נגד 12 צעירים ישראלים. כ-50 ישראלים נסעו לקפריסין לחזק את ידיה של הצעירה והם הפגינו מחוץ לאולם בית המשפט עם פעילות פמיניסטיות מקומיות.

אימה של הצעירה הבריטית הודתה למפגינים לאחר השמעת גזר הדין: "אני רוצה להודות לכל מי שהאמין שנשיג צדק. היא חוזרת הביתה". עורך דינה של הצעירה אמר כי הם מתכוונים לחזור עוד היום לבריטניה, ושהם יערערו על ההרשעה וגזר הדין: "אנו חשים הקלה שהילדה חוזרת לבריטניה. זו הייתה סאגה רצינית וטרגית. מדובר בנערה טובה ושמחה שהגיעה לחופשה בקפריסין לקראת תחילת לימודיה באוניברסיטה. היא קיוותה להתחיל פרק חדש בחייה".


עוד אמר עורך הדין: "הנערה לא רק נפלה קורבן לאלימות, אלא נפלה קורבן גם להליך המשפטי. הנערה עומדת על חפותה ואמרה רק את האמת. אנו נילחם על חפותה של הנערה ונערער לבית המשפט העליון בקפריסין. אנו גם מתכוונים להביא את המקרה לבית הדין האירופי לזכויות אדם.

"הנערה לא קיבלה את זכויותיה הבסיסיות להליך מכובד, וכתוצאה מכך היא אובחנה סובלת מפוסט טראומה. אנו מודאגים מאוד מהתנאים בהם היא הוחזקה בהליך הלא חוקי שעברה".


גורם בקפריסין אמר אתמול לכאן חדשות כי נשיא קפריסין צפוי לחון את הצעירה. הגורם הוסיף כי התערבותו של הנשיא צפויה לאחר מתן גזר הדין וכי נושא החנינה נידון בממשל בקפריסין זמן רב. מוקדם יותר דיווח הסאן הבריטי כי גורמים בממשלת קפריסין אמרו שהצעירה תקבל חנינה נשיאותית.

בחודש יולי נעצרו 12 נערים ישראלים, בני 16 עד 17, בחשד לאונס של תיירת בריטית בת 19 במלון בעיירת הנופש אייה נאפה. הצעירה העידה כי הנערים קיימו עימה יחסי מין בניגוד לרצונה ואחרים צילמו את האירוע בטלפונים הניידים שלהם. כשבוע וחצי לאחר פתיחת החקירה שוחררו הנערים והוחזרו לישראל לאחר שהתקבלו סיכום הראיות והממצאים שנאספו במהלך החקירה.

הפופולריים