משבר הברקזיט: הממשלה תגיש הצעת חוק לעריכת בחירות בזק ב-12 בדצמבר

הברקזיט: הממשלה תגיש הצעת חוק לבחירות בדצמבר
כלי התקשורת בממלכה לא דיווחו מתי ההצעה תובא להצבעה. ג'ונסון: "אם הפרלמנט רוצה זמן נוסף כדי ללמוד את ההסכם המצוין – הם יכולים, אבל עליהם להסכים לקיים בחירות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש הממשלה בוריס ג'ונסון בפרלמט הבריטי 24 באוקטובר
צילום: צילום: אי־פי

משבר הברקזיט: כלי תקשורת בבריטניה דיווחו הערב (חמישי) כי הממשלה תגיש הצעת חוק לעריכת בחירות בזק ב-12 בדצמבר. לא נאמר מתי ההצעה תובא להצבעה.

ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, צוטט בערוץ הבריטי ITV אומר כי "הדרך הטובה ביותר להעביר את הברקזיט היא להיות הגיוני עם הפרלמנט, ולומר שאם הם רוצים זמן נוסף כדי ללמוד את ההסכם המצוין – הם יכולים לעשות זאת, אבל עליהם להסכים להקדמת הבחירות משום שזו הדרך להתקדם". ג'ונסון הוסיף כי אם לא יאשר הפרלמנט את הסכם הברקזיט עד שישה בנובמבר, תוכרע הסוגיה בבחירות.

השבוע זכה ג'ונסון בפעם הראשונה באישור הפרלמנט להסכם שגיבש עם האיחוד האירופי, בתמיכתם של 329 חברי פרלמנט לעומת 299 מתנגדים. עם זאת, נחל המנהיג הבריטי מפלה בהצבעה על הקדמת מימוש הברקזיט עד סוף החודש בהליך חקיקה מזורז.

נשיא המועצה האירופית, דונלד טוסק, אמר כי ימליץ למנהיגיהן של 27 החברות באיחוד האירופי לדחות את מועד פרישתה של בריטניה – 31 באוקטובר - כדי להימנע ממצב שבו תפרוש בלי הסכם. אם הממלכה המאוחדת אכן תעזוב את האיחוד האירופי ללא הסכם - המשמעויות הכלכליות של צעד כזה כבדות במיוחד: הבריטים יוותרו על הסכמי הסחר עם האיחוד האירופי, שאחראי ל-50% מהיקף הסחר של בריטניה.


הפופולריים